Auckland: Triumf Bautisty Aguta

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Do małej niespodzianki doszło w dzisiejszym finale turnieju w Auckland. Roberto Bautista Agut pokonał faworyzowanego Juana Martina Del Potro i triumfował w całym turnieju.

29-latek rozegrał swój czternasty finał w rozgrywkach ATP. Dzisiejsze zwycięstwo jest jego ósmym tytułem w karierze. Nowozelandzkie Auckland jest dla niego szczęśliwym miejscem, gdyż po roku przerwy, odzyskał mistrzostwo tej imprezy. W 2016 roku pokonał w finale Jacka Socka.

Hiszpan znakomicie rozpoczął dzisiejsze spotkanie. W pierwszej partii ani razu nie pozwolił rywalowi na utrzymanie swojego serwisu. Co prawda, Argentyńczyk po pierwszej stracie podania błyskawicznie odrobił stratę, ale to właśnie Bautista Agut poszedł za ciosem i od stanu 2:1 zdobył cztery kolejne gemy.

Druga partia to walka „gem za gem”. Obaj zawodnicy pewnie utrzymywali podanie. Dopiero przy stanie 5:4, Argentyńczyk wywalczył pierwszego break pointa w secie i od razu go wykorzystał, kończąc seta. Decydująca partia to podobna sytuacja. Wyrównana walka do stanu 5:5. Kolejny gem to zaskutkował przegraniem podania przez Del Potro. Bautista Agut szansy nie wypuścił i przy pierwszej okazji zakończył spotkanie. Panowie spędzili na korcie nieco ponad dwie godziny, fundując publiczności duże emocje.

Teraz czeka ich nieco odpoczynku, bo pierwsze mecze w Australian Open zagrają dopiero we wtorek. Dzisiejszy triumfator zmierzy się ze swoim rodakiem – Fernando Verdasco, a Del Potro zagra z młodym Amerykaninem – Francesem Tiafoe. Przed Hiszpanem trudne zadanie w Melbourne. Będzie bronić punktów za ubiegłoroczną czwartą rundę. Z kolei Argentyńczyk zagra w pierwszym wielkoszlemowym turnieju nowego sezonu bez presji. W zeszłym roku nie wystąpił z powodów zdrowotnych.

Finał singla:
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 5) – Juan Martin Del Potro (Argentyna, 2) 6:1, 4:6, 7:5