Sydney: turniejowa jedynka za burtą

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne, foto: AFP

W środę odbył się komplet meczów drugiej rundy turnieju w Sydney. Z imprezy odpadło trzech rozstawionych zawodników, w tym „jedynka”, Albert Ramos Vinolas.

Rozstawiony z numerem dwa Gilles Muller, który broni tytułu wywalczonego na kortach Sydney Olympic Park w ubiegłym roku, w swoim pierwszym meczu turnieju pokonał Johna Millmana 7:6(5), 6:4. Luksemburczyk został przełamany już w trzecim gemie spotkania, jednak zdołał odwrócić losy pierwszego seta. Odrobił stratę breaka przy wyniku 4:5, a w końcówce partii wygrał wojnę nerwów, triumfując w tie breaku 7-5. W drugim secie Muller przełamał Millmana w piątym gemie i już do samego końca wygrywał swoje podanie. Luksemburczyk nie wykorzystał pierwszej piłki meczowej przy stanie 5:3 i 30:40, ale chwilę później utrzymał serwis i odniósł zwycięstwo w całym meczu po godzinie oraz 36 minutach rywalizacji.

Od długiego czasu nie mogłem doczekać się powrotu do Sydney. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy tu przyjechałem. Na korcie nadal nie jestem jednak całkowicie rozluźniony – podkreślił Gilles Muller, który w ubiegłym roku wygrał w Sydney pierwszy turniej ATP w karierze.

W ćwierćfinale tegorocznej imprezy rywalem Luksemburczyka będzie Benoit Paire, który pokonał dziś Leonardo Mayera 6:2, 3:6, 6:1. Z turniejem w swoim pierwszym meczu pożegnał się za to rozstawiony z numerem jeden Albert Ramos Vinolas. Hiszpan przegrał z doświadczonym Włochem Paolo Lorenzim 3:6, 5:7.

Swoje pierwsze spotkanie w Sydney przegrał także rozstawiony z numerem trzy Diego Schwartzman. Argentyńczyk uległ Feliciano Lopezowi 3:6, 6:7(1), po 79 minutach gry. Hiszpan zaserwował 15 asów i awansował do ćwierćfinału w Sydney po raz pierwszy od 13 lat. O miejsce w najlepszej czwórce Lopez powalczy z 18-letnim Australijczykiem Alexem De Minaurem, który dziś pokonał turniejową „siódemkę” Damira Dżumhura. Bośniak zszedł z kortu z powodu kontuzji, przy stanie 2:6, 0:3.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe utworzą Fabio Fognini i Adrian Mannarino oraz Danił Miedwiediew i wspomniany wcześniej Lorenzi.

Paolo Lorenzi (Włochy) – Albert Ramos Vinolas (Hiszpania, 1) 6:3, 7:5
Gilles Muller (Luksemburg, 2) – John Millman (Australia) 7:6(5), 6:4
Feliciano Lopez (Hiszpania) – Diego Schwartzman (Argentyna, 3) 6:3, 7:6(1)
Fabio Fognini (Włochy, 4) – Aleksandr Dołhopołow (Ukraina) 3:6, 6:3, 6:4
Adrian Mannarino (Francja, 5) – Ricardas Berankis (Litwa) 6:2, 6:1
Alex De Minaur (Australia) – Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina, 7) 6:2, 3:0 krecz
Benoit Paire (Francja) – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:2, 3:6, 6:1
Danił Miedwiediew (Rosja) – Jared Donaldson (USA) 6:3, 4:6, 7:5