Doha: Dominic Thiem zmierza po tytuł

/ Jakub Karbownik , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Dominik Thiem pokonał Stefanosa Tsitsipasa w najciekawszym meczu ćwierćfinałowym turnieju w Doha. Austriak jest jedynym rozstawionym zawodnikiem, jaki pozostał w grze o końcowy triumf w stolicy Kataru.

Czwartek okazał się pierwszym dniem rywalizacji bez niespodzianek. Wszystkie mecze ćwierćfinałowe singlistów zakończyły się zwycięstwami teoretycznych faworytów.

Za mecz dnia należy uznać pojedynek między jedynym pozostałym w turnieju rozstawionym zawodnikiem, Dominikiem Thiemem, oraz Stefanosem Tsitsipasem, deblowym zwycięzcą juniorskiego Wimbledonu z 2015 roku oraz byłym liderem rankingu juniorskiego. Austriak stanął na wysokości zadania i po ponad 90 minutach rywalizacji cieszył się z awansu do półfinału Jest to pierwszy taki wynik tenisisty z Wiener Neustadt od blisko dwóch lat. Poprzednio w najlepszej czwórce turnieju rozgrywanego na nawierzchni typu hard, nie pod dachem, Thiem był w lutym 2015 roku w Acapulco.

W starciu dwóch młodych gniewnych, Andrieja Rublowa oraz Borny Czoricia, lepszym okazał się wyżej sklasyfikowany w rankingu ATP Rosjanin. Podobnie było w ostatnim meczu dnia. Na zakończenie czwartkowej rywalizacji na korcie pojawili się Gael Monfils i Peter Gojowczyk. Grający dzięki dzikiej karcie Francuz napotkał na opór niżej notowanego rywala. Ale ostatecznie, po zaciętym tie-breaku drugiego seta, uzyskał awans do półfinału.

Wśród par deblowych w Doha wszystko idzie zgodnie z planem. W dzisiejszych meczach półfinałowych zwyciężali faworyci. W jutrzejszym finale spotkają się duety rozstawione z najwyższymi numerami.

Ćwierćfinały singla:

Dominic Thiem (Austria,1) – Stefanos Tsitsipas (Grecja) 7:5, 6:4
Guido Pella (Argentyna) – Mirza Basic (Bośnia i Hercegowina, Q) 6:2, 6:3
Andriej Rublow (Rosja) – Borna Czoric (Chorwacja) 6:3, 7:5
Gael Monfils (Francja, WC) – Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:3, 7:6 (6)

Półfinały debla:
J. Murray (Wielka Brytania,1),B. Soares (Brazylia,1) – F. Lopez (Hiszpania,3),R. Ram (USA,3) 6:3,4:6,10:6
O. Marach (Austria,2),M. Pavić (Chorwacja,2) – P. Carreno Busta (Hiszpania),G.Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:3, 6:4