Doha: Thiem i Verdasco z awansem do drugiej rundy

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Fernando Verdasco pokonał Dudiego Sele, Dominik Thiem uporał się z Jewgienijem Donskojem, a Stefanos Tsitsipas okazał się lepszy od Floriana Mayera, w najciekawszych spotkaniach pierwszego dnia turnieju ATP w Doha.

Zdobywanego dwa lata z rzędu tytułu nie broni w tym roku, borykający się z kontuzją ramienia, Novak Dżoković W związku z tym faworytem numer jeden do końcowego triumfu i najwyżej rozstawionym w turniejowej drabince został Dominik Thiem. I to m.in. Austriak zaprezentował się kibicom w noworoczny poniedziałek.

Pierwszym rozstawionym tenisistą, jaki wyszedł na kort w Doha, w nowym roku był Fernando Verdasco. Rozstawiony z „siódemką” Hiszpan zmierzył się z Dudim Selą. W piątym pojedynku między nimi, po raz czwarty górą okazał się Verdasco.

Grający z „jedynką” Dominik Thiem na korcie centralnym zmierzył się Jewgienijem Donskojem. Sklasyfikowany na 72. miejscu tenisista stawił opór tylko w pierwszym secie, który rozstrzygnął się w tie breaku. W drugiej partii faworyt spotkania miał sytuację pod kontrolą i uzyskał awans do kolejnej rundy rywalizacji.

Na zakończenie pierwszego dnia zmagań na korcie centralnym wystąpili: Florian Mayer oraz Stefanos Tsitsipas. Faworytem tego meczu był sklasyfikowany na 69. miejscu tenisista z Niemiec. Jednak przekonał się o tym, że „rankingi nie grają”. Pierwszego seta co prawda zapisał na swoje konto 34-letni tenisista, ale w drugiej partii Grek stawił opór bardziej doświadczonemu rywalowi i o awans do kolejnej rundy obaj panowie musieli walczyć dalej. W decydującym secie najpierw nastąpiło po jednym przełamaniu serwisu, a do stanu 4:4 obaj tenisiści szli gem za gem. Wtedy szalę zwycięstwa na swą korzyść przechylił 19-letni Grek, który po równo 120-minutach gry, wykorzystał drugą piłkę meczową.