Sztokholm: Del Potro broni tytuł i pozostaje w wyścigu o Londyn

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Juan Martin Del Potro obronił tytuł w Sztokholmie. W finale Argentyńczyk pokonał mistrza tej imprezy sprzed czterech lat – Grigora Dimitrowa 6:4, 6:2.

Dimitrow w drodze do finału nie stracił seta, ogrywając m.in. Jerzego Janowicza (7:5, 7:6). W finale rozstawiony z „jedynką” Bułgar nie potrafił jednak znaleźć recepty na świetnie dysponowanego Del Potro. 29-latek z Tandil wykorzystał trzy z pięciu okazji na przełamanie, wybronił cztery z dziewięciu break pointów i triumfował w godzinę oraz 23 minuty.

Przeciwko Grigorowi zagrałem najlepszy mecz w całym tygodniu – przyznał Argentyńczyk, dla którego jest to pierwszy tytuł w sezonie. – To fantastyczne wrócić tutaj i ponownie unieść do góry to wspaniałe trofeum. Mam nadzieję, że za rok znów będę mógł tutaj wrócić. Kocham przebywać w Sztokholmie.

Dla Juana Martina Del Potro jest to dwudziesty wygrany turniej ATP Tour w karierze. Argentyńczyk dzięki temu sukcesowi wciąż ma szansę na awans do ATP Finals. W rankingu „Race” awansuje na czternastą pozycję i będzie miał na koncie 2135 punktów. Do Pablo Carreno Busty (Hiszpan aktualnie okupuje ostatnią lokatę gwarantującą bilet do Londynu) tracić będzie 470 punktów.