Pekin ATP: Zverev z biletem do Londynu

/ Tomasz Górski , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Alexander Zverev pokonał w ćwierćfinale Andrieja Rublowa bez straty seta. Dzięki wygranej Niemiec może już bukować bilet na turniej Nitto ATP Finals. W półfinałach są także Rafael Nada, Grigor Dimitrov i Nick Kyrgios.

Młodszy z braci Zverev bardzo łatwo poradził sobie w ćwierćfinałowej walce z Andriejem Rublowem. Od początku premierowej partii Niemiec postawił bardzo trudne warunki. Zdobył dwa przełamania i stracił przy podaniu zaledwie pięć punktów. Koncertowo rozegrany set trwał dwadzieścia pięć minut. Druga odsłona miała podobny przebieg. Zverev szybko wyszedł na prowadzenie 5:1. Pierwszej piłki meczowej przy własnym serwisie nie wykorzystał. Kolejne dwa gemy wygrał Rublow. Jednak na więcej nie było już go stać. Drugi raz w karierze okazał się słabszy od Niemca.

Dzięki dzisiejszej wygranej Zverev, jako trzeci zawodnik, zapewnił sobie awans do turnieju kończącego zmagania w Londynie. Wcześniej bilet na Nitto ATP Finals wywalczyli Rafael Nadal i Roger Federer. Niemiec został najmłodszym uczestnikiem zmagań w hali o2 od 2008 roku. Wówczas zakwalifikował się tam dwudziestoletni Juan Martin Del Potro.

– Myślę, że świetnie jest zakwalifikować się do takiej imprezy jak ATP Finals – powiedział Zverev. – To naprawdę wielka nagroda dla każdego gracza, który pokazuje formę nie przez dwa tygodnie, ale przez cały sezon. To niesamowite osiągnięcie dla mnie i myślę, że dla każdego tenisisty – dodał.

W walce o finał rywalem Niemca będzie Nick Kyrgios. Australijczyk wygrał w meczu ze Steve’em Darcisem dziewięć gemów z rzędu. Następnie Belg poddał mecz.

Drugą parę 1/2 stworzą jutro Rafael Nadal i Grigor Dimitrov. Będzie to dziesiąte spotkanie obu zawodników w historii. Co ciekawe, od jedynego zwycięstwa Bułgara jutro minie rok. 7 października 2016 Dimitrov pokonał Hiszpana podczas ćwierćfinału w stolicy Chin.

Ćwierćfinały singla:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – John Isner (USA, 6) 6:4, 7:6(0)
Alexander Zverev (Niemcy, 2) – Andriej Rublow (Rosja) 6:2, 6:3
Grigor Dimitrov (Bułgaria, 3) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 5) 7:6(5), 4:6, 6:2
Nick Kyrgios (Australia, 8) – Steve Darcis (Belgia) 6:0, 3:0 I krecz