Hamburg: Mayer z Mayerem powalczą o tytuł

/ Tomasz Górski , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Wiemy już, że turniej German Tennis Championships 2017 wygra tenisista o nazwisku Mayer. Leonardo w półfinale pokonał Federico Delbonisa, a Florian wygrał z rodakiem po kreczu Philippa Kohlschreibera.

W pierwszym meczu półfinałowym spotkali się dwaj Argentyńczycy. Leonardo Mayer pokonał Federico Delbonisa w dwóch setach. Obaj zawodnicy walkę w Hamburgu rozpoczęli w kwalifikacjach. Delbonis przeszedł je bez straty seta, natomiast jego rodak poległ w walce z Rudolfem Mollekerem. Los jednak sprawił, że jako szczęśliwy przegrany zastąpił w głównej drabince Martina Klizana.

Dzisiejszą rywalizację lepiej rozpoczął „lucky loser”, który wyszedł szybko na prowadzenie 4:1. W dalszej części nie było już przełamań. Druga partia dostarczyła więcej emocji. Na 5:3 przełamał Delbonis i serwował aby zamknąć seta. Ta sztuka mu się jednak nie udała. Cztery kolejne gemy wygrał Mayer. Po osiemdziesięciu pięciu minutach starszy z Argentyńczyków zameldował się w finale.

– Grałem dziś bardzo dobrze – powiedział Leonardo Mayer. – Federico jest jednym z najlepszych zawodników na mączce, nie jest to łatwo z nim grać, ale jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Mam nadzieję, że jutro będę kontynuował dobrą passę. – dodał

Było to trzecie starcie obu graczy. W dotychczasowej rywalizacji wygrali po meczu. Mayer triumfował w 2011 roku, natomiast Delbonis rok później. Dla starszego Argentyńczyka to drugi finał w Hamburgu. Trzy lata temu w decydującym starciu pokonał Davida Ferrera. Od tamtej pory grał w dwóch meczach o tytuł, jednak nigdy więcej nie zwyciężył.

Jutro w wielkim finale German Tennis Championships 2017 Leonardo spotka się z innym Mayerem – Florianem. Niemiec pokonał w 1/2 Philippa Kohlschreibera. Mayer przez ponad czterdzieści minut przegrywał z bardziej utytułowanym rodakiem. Było 4:6 i 0:2. Jednak kolejne trzy gemy z rzędu zapisał na swoje konto 33-latek. Po czym Kohlschreiber poddał mecz z powodu kontuzji. Tym samym Florian Mayer w niespełna godzinę awansował do finału turnieju ATP 500 w Hamburgu.

W wenątrzniemieckim starciu obaj zawodnicy zmierzyli się piąty raz. Mayer odniósł drugie zwycięstwo, natomiast trzykrotnie schodził z kortu pokonany. Teraz powalczy o trzeci w karierze tytuł. Wcześniej wygrywał w Halle (2016) i Bukareszcie (2011).

Leonardo z Florianem spotkali się już dwa razy. Ich bilans to 1:1. Kto jutro odniesie zwycięstwo wyjdzie na prowadzenie, a co ważniejsze zdobędzie trofeum. Jeśli ta sztuka uda się Argentyńczykowi to drugi tydzień z rzędu finał turnieju ATP Word Tour wygra szczęśliwy przegrany z kwalifikacji. W ubiegłą niedzielę podczas zmagań w Umag tego wyczynu dokonał Andriej Rublow.