Eastbourne: Finał dla Dżokovicia

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: własne, foto: AFP

Novak Dżoković nie miał sobie równych na kortach trawiastych w Eastbourne. Serb w walce o mistrzowski tytuł pokonał w dwóch setach Gaela Monfilsa. Tenisista z Bałkanów znakomicie zdał więc egzamin przed zbliżającym się wielkimi krokami Wimbledonem.

Dżoković w tym tygodniu sprawdził formę w zawodach rangi ATP World Tour 250 w Eastbourne. Były lider światowego rankingu pokazał, że przed trzecim wielkoszlemowym turniejem roku jest doskonale dysponowany.

Serb przez zmagania nad cieśniną La Manche przeszedł jak burza, bez większych kłopotów ogrywając w drodze do finału kolejno: Vaska Pospisila, Donalda Younga oraz Daniła Miedwiediewa, natomiast Monfils odprawił z kwitkiem Camerona Norriego, Bernarda Tomicia i swojego rodaka, Richarda Gasqueta.

„Djoko” z nieobliczalnym Francuzem zmierzył się już po raz szesnasty i dotychczas za każdym razem wychodził z tego pojedynku zwycięsko. Nie inaczej było w sobotę. Tenisista z Belgradu swój mecz z reprezentantem „Trójkolorowych” rozpoczął z wysokiego „C”, już przy pierwszej okazji przełamując podanie przeciwnika. Serb partię otwarcia zakończył tak jak ją zaczął, czyli kolejnym breakiem, triumfując 6:3.

W następnej i jak się okazało ostatniej odsłonie spotkania obaj panowie przez długi czas szli łeb w łeb, pilnując podania. Przy prowadzeniu 5:4 Dżoković niespodziewanie przerwał passę serwujących i po godzinie oraz 16 minutach gry postawił przysłowiową kropkę nad „i”. Warto zaznaczyć, że gwiazdor z Bałkanów podczas całego meczu posłał tylko jednego asa przy sześciu po stronie paryżanina.