Kolejne problemy Federera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Roger Federer przełamał, trwającą od początku roku złą passę i po raz pierwszy w tym sezonie awansował do finału turnieju ATP. Szwajcar miał jednak duże problemy z pokonaniem, plasującego się na początku drugiej setki światowego rankingu, Denisa Gremelmayra. Pewne zwycięstwo odniósł Nikołaj Davydienko.

Sensacyjnie rozpoczął się mecz numeru 1 światowych kortów z tenisistą zajmującym 104. miejsce na liście ATP. Denis Gremelmayr, który rozgrywa fantastyczne zawody w portugalskim Estoril, w pierwszej partii zaprezentował się rewelacyjnie. Miał dwie okazje do przełamania rywala i obie wykorzystał, a sam obronił jedynego break pointa, którego miał Federer. Zwycięstwo Niemca 6:2 było dla wielu kibiców ogromnym zaskoczeniem.

W drugiej odsłonie Szwajcar wziął się do pracy. Bardzo szybko odebrał serwis przeciwnikowi i błyskawicznie objął prowadzenie 3:0. W końcówce jednak Gremelmayr zdołał odrobić straty i wyrównał na 5:5. Kiedy znalazł się dwa gemy od największego sukcesu w życiu, chyba się trochę zdenerwował i ponownie dał się przełamać Federerowi, który wygrał seta 7:5.

Trzecia partia to koncert jednego aktora. Niemiec zdobył w niej zaledwie 10 punktów i tylko jednego gema. Federer wygrywał punkty w sposób pewny i szybki, zwyciężając po godzinie i trzydziestu dwóch minutach.

Nikołaj Davydienko miał tym razem o wiele prostszą przeprawę. Rosjanin spędził na korcie nieco ponad godzinę, wygrywając z Florentem Serrą 6:2, 6:2. Mimo że Francuz miał znakomity procent trafionego pierwszego serwisu, nie przełożyło się to na zdobywane punkty. Rozstawiony z dwójką tenisista z Wołgogradu grał pewnie i agresywnie, czego efektem było tak wysokie zwycięstwo.

W niedzielę Federer i Davydienko zagrają w finale portugalskiej imprezy. Będzie to ich dwunasty pojedynek. Wszystkie dotychczasowe potyczki wygrywał Szwajcar.