Rzym: Dżoković dołączył do półfinalistów

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Novak Dżoković został ostatnim półfinalistą turnieju w Rzymie. Serb pokonał 6:1, 6:4 Juana Martina del Potro w dokańczanym w sobotę meczu. O finał zagra z pogromcą Rafaela Nadala.

Wicelider rankingu ATP dołączył do wyłonionych w piątek półfinalistów Internazionali BNL d’Italia. Mecz pomiędzy nim a del Potro przerwano wieczorem z powodu opadów deszczu. W sobotę tenisiści wrócili na kort, a przerwa posłużyła Dżokoviciowi.

Serb w momencie zatrzymania pojedynku przegrywał w drugim secie 1:2 (pierwszego wygrał 6:1). Po wznowieniu rywalizacji powitał Argentyńczyka trzema gemami wygranymi z rzędu. Del Potro miał szansę, by odłamać, ale nie wykorzystał break pointa 3:3. Od stanu 4:2 dla turniejowej "dwójki" obaj utrzymywali podanie, co doprowadziło do zwycięstwa ubiegłorocznego mistrza 6:4.

W półfinale Dżoković zmierzy się z Dominikiem Thiemem. Uniknie zatem spotkania z Rafaelem Nadalem, ale to właśnie Austriak jako pierwszy w tym sezonie pokonał Hiszpana na mączce.