Monachium: pierwszy tytuł Zvereva przed własną publicznością

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Alexander Zverev nie zawiódł lokalnych kibiców i sięgnął po tytuł w turnieju ATP Tour w Monachium. W finale faworyt gospodarzy pokonał Guido Pellę 6:4, 6:3.

Droga do finału nie była dla Zvereva usłana różami. W ćwierćfinale pokonał rodaka, Jana-Lennarda Struffa 3:6, 7:6(3), 7:6(5), zaś w półfinale rozstawionego z „dwójką” Roberto Bautista Aguta 7:5, 7:5. Równie wymagające pojedynki stoczył Pella, który ćwierćfinał także rozstrzygnął w tie breaku trzeciego seta (z Horacio Zeballosem), a w półfinale wygrał z Hyeon Chungiem 4:6, 7:5, 6:4.

Mecz finałowy rozpoczął się po myśli Argentyńczyka, który w gemie otwarcia doprowadził do przełamania. Od stanu 4:2 Pella przegrał jednak cztery kolejne gemy. Reprezentanta gospodarzy poszedł za ciosem w drugiej partii, wychodząc na prowadzenie 3:0 i przewagę utrzymując do końca. Spotkanie trwało 72 minuty.

Dla Alexandra Zvereva jest to trzeci tytuł ATP Tour w karierze, ale pierwszy na kortach ziemnych i przed własną publicznością. 20-latek z Hamburga w ubiegłym roku triumfował w St. Petersburgu, zaś w bieżącym sezonie był bezkonkurencyjny w Montpellier.