Budapeszt: faworyt i kwalifikant zagrają o tytuł

Najwyżej rozstawiony Lucas Pouille oraz kwalifikant Aljaz Bedene spotkają się w finale turnieju ATP Tour w Budapeszcie.

14. w rankingu Pouille świetnie wywiązuje się z roli faworyta, potwierdzając wysoką formę na kortach ziemnych. Francuz w ubiegłym tygodniu osiągnął półfinał w Monte Carlo, a na Węgrzech odniósł już trzy zwycięstwa.

Dzisiaj Lucas Pouille pokonał rozstawionego z „szóstką” Paolo Lorenziego 6:2, 7:5, w godzinę i 16 minut. Francuz przez cały mecz pewnie pilnował podania (przegrał tylko dziesięć piłek w gemach serwisowych), wykorzystując zarazem trzy z sześciu okazji na przełamanie.

We wcześniej rozegranym półfinale Hungarian Open doszło do konfrontacji dwóch kwalifikantów. Aljaz Bedene wygrał z Laszlo Dżere 6:2, 6:4. Tym samym pochodzący ze Słowenii, a reprezentujący Wielką Brytanię tenisista po raz drugi wystąpi w finale turnieju ATP Tour. Dwa lata temu przegrał on mecz o tytuł w Chennai. Bedene w czterech spotkaniach w Budapeszcie nie stracił seta, ogrywając m.in. rozstawionego z „dwójką” Ivo Karlovicia (6:4, 6:3).

Półfinały singla:
Lucas Pouille (Francja, 1) – Paolo Lorenzi (Włochy, 6)
Aljaz Bedene (Wielka Brytania, Q) – Laszlo Dżere (Serbia, Q) 6:2, 6:4

Półfinał debla:
J. Cabal, R. Farah (Kolumbia, 3) – R. Haase, D. Inglot (Holandia, Wielka Brytania) 6:3, 6:7(7), 10-3