Barcelona: udany rewanż Murraya

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Andy Murray oraz Rafael Nadal są jeden mecz od awansu do finału turnieju w Barcelonie. Brytyjczyk wygrał dzisiaj emocjonującą batalię z Albertem Ramosem-Vinolasem, zaś faworyt gospodarzy pokonał Hyeong Chunga 7:6(1), 6:2.

Murray i Ramos-Vinolas spotkali się po raz drugi na przestrzeni tygodnia. W Monte Carlo górą był Hiszpan, chociaż to Szkot prowadził w trzecim secie 4:0! Dzisiaj role się odwróciły, a o wszystkim ponownie zadecydowała emocjonująca trzecia partia. Leworęczny Hiszpan wygrał w niej dwa pierwsze gemy i serwował przy stanie 5:4. Murray zdołał wyjść jednak z opresji i ostatecznie wygrał cały mecz 2:6, 6:4, 7:6(4).

Nigdy wcześniej nie awansowałem tutaj do półfinału, więc jestem zadowolony. Miło jest osiągnąć taki wynik, ale teraz celuję w finał – przyznał lider rankingu, który w Barcelonie występuje po raz piąty. – To jeden z największych turniejów ATP Tour na mączce, między innymi ze względu na soją historię. W przeszłości wygrywało tu wielu wspaniałych tenisistów.

W półfinale dyspozycję Andy Murraya sprawdzi Dominic Thiem. Rozstawiony z „czwórką” Austriak pewnie pokonał Yuichi Sugitę 6:1, 6:2. Spotkanie trwało zaledwie 52 minuty.

Niespodziewane problemy w pierwszym secie konfrontacji z koreańskim kwalifikantem miał Rafael Nadal. Hyeong Chung prowadził z dziewięciokrotny mistrzem turnieju w Barcelonie 3:1. Obrońca tytułu zdołał straty odrobić, a w tie breaku stracił tylko punkt. W drugiej partii takich emocji już nie było, gdyż Nadal dwukrotnie przełamał niżej notowanego rywala i pewnie pilnował serwisu.

O awans do finału reprezentant gospodarzy zagra z Horacio Zeballos. Argentyńczyk w ostatnim ćwierćfinale wygrał z Karenem Kaczanowem 6:4, 6:1

Ćwierćfinały singla:
Andy Murray (Wielka Brytania, 1, WC) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 10) 2:6, 6:4, 7:6(4)
Rafael Nadal (Hiszpania, 3) – Hyeon Chung (Korea, Q) 7:6(1),6:2
Dominic Thiem (Austria, 4) – Yuichi Sugita (Japonia, LL) 6:1, 6:2
Horacio Zeballos (Argentyna) – Karen Kaczanow (Rosja) 6:4, 6:1

Półfinał debla:
P. Petzschner, A. Peya (Niemcy, Austria) – F. Martin, E. Roger-Vasselin (Francja) 6:1, 6:1

Ćwierćfinał debla:
J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia) – Ł. Kubot, M. Zverev (Polska, Niemcy) 6:3, 6:4