Łatwa przeprawa Federera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Wiatr oraz padający przez większą część meczu deszcz nie przeszkodziły Rogerowi Federerowi w pewnym awansie do ćwierćfinału Estoril Open. Szwajcar nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Rumuna Victora Hanescu. Z turnieju opadł za to kolejny rozstawiony tenisista. Michael Berrer uległ Jiriemu Vankowi.

Numer 1 światowych kortów spotkanie z Victorem Hanescu rozpoczął od pewnie wygranego gema serwisowego. Ale już w kolejnej partii, w której podawał, miał kłopoty, bowiem przegrywał 0-30. Od tego momentu wygrał jednak cztery piłki z rzędu i wyszedł na prowadzenie 2:1, a chwilę potem przełamał rywala, utrzymując przewagę do końca seta.
W trakcie pierwszej odsłony arbiter zszedł ze stołka i sprawdził, czy kort nadaje się do gry. Mimo niezadowoleniu Federera sędzia nie przerwał spotkania.

Szwajcar wydawał się nie mieć ochoty na rywalizację w takich warunkach i drugą odsłonę rozpoczął od błyskawicznych dwóch breaków. Prowadzać 4:0 mógł być spokojny o losy meczu, a że deszcze przestał padać, „pozwolił” Rumunowi wygrać dwa jego gemy serwisowe. Federer zakończył spotkanie trzecim asem w meczu. W ćwierćfinale zagra z Frederico Gilem lub Joao Sousą, którzy dziś swojego spotkania nie dokończyli ze względu na ponowne opady deszczu.

Do najlepszej ósemki nie udało się awansować, sklasyfikowanemu na 66. miejscu w światowym rankingu, Michaleowi Berrerowi (nr 8). Jego pogromcą, po zaciętym meczu, został Jiri Vanek.

Plasujący się pod koniec pierwszej „setki” listy ATP Czech pierwszego seta wygrał do 3, dwukrotnie przełamując Berrera, podczas gdy Niemiec zdobył breaka tylko raz. W drugiej odsłonie jedyną okazję do odebrania serwisu rywalowi wykorzystał Niemiec i przewagę utrzymał do końca, wygrywając 6:3 i wyrównując stan rywalizacji. W decydującym secie znów jednak lepszy okazał się Czech i po wyrównanej walce zwyciężył 7:5 i awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Denisem Gremelmayrem z Niemiec.