Marrakesz: Czorić broni pięć meczboli i sięga po tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Borna Czorić w finale turnieju w Marrakeszu obronił pięć meczboli i pokonał Phillipa Kohlschreibera 5:7, 7:6(3), 7:5, sięgając tym samym po pierwszy w karierze tytuł w rozgrywkach ATP Tour.

Rok temu Borna Czorić w finale turnieju z Marrakeszu musiał uznać wyższość Federico Delbonisa. Niewiele brakował aby utalentowany Chorwat kolejny raz musiałby obejść się smakiem tytułu. Rozstawiony z numerem trzy Kohlschreiber wygrał pierwszego seta 7:5, dzięki przełamaniu w dwunastym gemie. W drugiej partii Czorić przy stanie 5:6 ponownie miał spore kłopoty, ale w grze na przewagi zdołał wybronić pięć piłek meczowych, a następnie triumfował w tie breaku 7-3.

W trzecim secie Niemiec prowadził 4:2, ale i tej przewagi nie wykorzystał. Chorwat odrobił stratę przełamania i tym razem to on w dwunastym gemie doprowadził do zwycięskiego przełamania. Ten emocjonujący finał trwał dwie godziny oraz 38 minut.

To była wielka walka, z dramatyczną końcówką. Przegrać spotkanie mając tyle piłek meczowych i będąc tak blisko tytułu, zawsze jest bardzo trudne. To był jednak dla mnie dobry tydzień. Przez cały ten okres grałem świetnie i z niecierpliwością czekam na kolejne mecze na kortach ziemnych – przyznał po finale Kohlschreiber, który po raz szesnasty wystąpił w finale turnieju ATP Tour, notując dziewiątą w nim porażkę.

20-letni Brona Czorić nie najlepiej rozpoczął tegoroczny sezon (przed turniejem w Marrakeszu jego bilans spotkań wynosił 5-8), ale dzisiaj może cieszyć się z pierwszego w karierze tytułu ATP Tour. W ubiegłym roku dwukrotnie przegrywał mecze finałowe (obok Marrakeszu, także w Chennai).

Triumf w Maroku da młodemu Chorwatowi 85 945 dolarów oraz 250 punktów rankingowych, dzięki czemu powróci do czołowej pięćdziesiątki rankingu ATP (awans z 79. na 49. pozycję).