Miami: tysięczny mecz Nadala; odnowiona kontuzja Raonica

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto:

Kei Nishikori i Rafael Nadal, po trzysetowych spotkaniach, awansowali do czwartej rundy Miami Open. Do rywalizacji w niedzielę nie przystąpił Milos Raonic, któremu odnowiła się kontuzja prawego uda.

Spotkanie Kei Nishikoriego oraz Fernando Verdasco zapowiadało się jako jedno z najciekawszych w trzeciej rundzie. Emocji i widowiskowych akcji rzeczywiście nie zabrakło. W pierwszym secie Japończyk od stanu 4:1 przegrał cztery kolejne gemy. Hiszpan przy 5:4 nie wykorzystał z kolei własnego podania i ostatecznie doszło do tie breaka. W tym niepodzielnie dominował Nishikori, tracąc tylko dwa punkty.

W drugiej partii to Nishikori nie wykorzystał serwisu przy stanie 5:4, a nawet piłki meczowej. Ponownie doszło do tie breaka, w którym tym razem górą był leworęczny Hiszpan. W decydującej partii Verdasco stracił impet, a przede wszystkim precyzję. W efekcie rozstawiony z numerem dwa Japończyk oddał rywalowi tylko gema. Mecz trwał dwie godziny i 44 minuty.

O awans do ćwierćfinał Kei Nishikori zagra z Federico Delbonisem, który pokonał Jana-Lennarda Struffa 7:6(5), 6:1.

Tysięczny mecz w rozgrywkach ATP Tour rozegrał w niedzielę Rafael Nadal, odnosząc 822 zwycięstwo. Były lider rankingu fatalnie jednak rozpoczął spotkanie z Philippem Kohlschreiberem, przegrywając pierwszego seta „na sucho”. Hiszpan zdołał się jednak pozbierać, znacząco poprawił skuteczność serwisu i w dwóch kolejnych partiach stracił łącznie pięć gemów.

Tysiąc spotkań to naprawdę dużo. Oczywiście jest to dobra informacja, ponieważ mówi o tym, że mam za sobą długą karierę. Przez lata wielokrotnie słyszałem, że czaka mnie krótka kariera, więc taka statystyka jest dla mnie ważna – przyznał Rafael Nadal, który tysiąc pierwszy mecze rozegra przeciwko Nicolasowi Mahut.

Do niedzielnego meczu nie przystąpił rozstawiony z numerem trzy Milos Raonic. Kanadyjczyk zrezygnował dwa tygodnie temu z występu w Indian Wells, ze względu na kontuzję prawego uda. W Miami rozegrał jeden mecz, wygrywając z Viktorem Troickim 6:3, 7:5. Raonic przyznał jednak, że w sobotę na treningu ponownie poczuł ból w nodze i zrezygnował z meczu trzeciej rundy przeciwko amerykańskiemu kwalifikantowi – Jaredowi Donaldsonowi.

Trzecia runda singla:
Kei Nishikori (Japonia, 2) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 25) 7:6(2), 6:7(5), 6:1
Rafael Nadal (Hiszpania, 5) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 0:6, 6:2, 6:3