Indian Wells: szybki Federer

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Roger Federer, Rafael Nadal i Novak Dżoković bez straty seta awansowali do drugiej rundy turnieju w Indian Wells. Ze zmaganiami po pierwszym meczu pożegnał się zaś rozstawiony z numerem sześć Marin Czilić.

35-letni Roger Federer w drugiej rundzie trafił na 36-letniego Stephane Roberta. Wielu emocji w konfrontacji dwóch „weteranów” nie był. Tegoroczny mistrz Australian Open wygrał 6:2, 6:1, w zaledwie 51 minut.

Jestem bardzo zadowolony. Wspaniale, że problemy z kolanem to już przeszłość, nawet już o tym nie myślę czy nie mówię. Uważam, że mecz poszedł bardzo dobrze – ocenił utytułowany Szwajcar, który w trzeciej rundzie zmierzy się ze Stevem Johnsonem (nr 24). – Jestem bardzo usatysfakcjonowany tym jak wszystko poszło i że jestem już w kolejnej rundzie. Następny mecz będzie zupełnie inny, więc muszę się do niego przygotować.

Z pierwszym zwycięstwem w Kalifornii nie miał problemów również Rafael Nadal. Hiszpan wygrał z Guido Pellą 6:3, 6:2. Jako pierwszy przełamanie w tym meczu wywalczył Argentyńczyk (w trzecim gemie), ale były lider rankingu szybko przejął inicjatywę na korcie, finalizując spotkanie w godzinę i 21 minut.

To był solidny mecz – przyznał Nadal, którego w trzeciej rundzie czeka wymagająca konfrontacja z Fernando Verdasco. – To był mój pierwszy mecz i nie próbowałem w nim nic niesamowitego. Starałem się zagrać po prostu solidnie. Próbowałem znaleźć swój rytm i udało mi się to.

Nieco trudniejszą przeprawę w drugiej rundzie miał Novak Dżoković. Wicelider rankingu rozpoczął mecz z Kylem Edmundem od przełamania i przewagę utrzymał do końca seta. W drugiej partii Brytyjczyk prowadził już 5:2, ale nie zdołał postawić kropki nad „i”, przegrywając ostatecznie w tie breaku 5-7.

W trzeciej rundzie Novak Dżoković zagra szlagierowy mecz z Juanem Martinem Del Potro, który w niedzielę pokonał Federico Delbonisa 7:6(5), 6:3. Tenisiści ci spotkali się na początku marca w Acapulco, a Serb wygrał emocjonującą konfrontację 4:6, 6:4, 6:4.

Największą niespodzianką niedzielnych spotkań w Indian Wells była porażka rozstawionego z numerem sześć Marina Czilicia. Chorwat przegrał z posiadaczem „dzikiej karty” Taylorem Fritzem 6:4, 5:7, 4:6. W drugiej partii Czilić nie wykorzystał prowadzenia 3:1, a w decydującej odsłonie zdobytego przełamania w pierwszym gemie.

Novak Dżoković (Serbia, 2) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:4, 7:6(5)
Donald Young (USA) – Sam Querrey (USA, 23) 6:3, 3:6, 6:3
Steve Johnson (USA, 24) – Kevin Anderson (RPA) 6:4, 3:6, 7:6(4)
Gilles Muller (Luksemburg, 25) – Jiri Vesely (Czechy) 7:6(1), 6:1
Fernando Verdasco (Hiszpania, 26) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 7:6(5), 6:1
Juan Martin Del Potro (Argentyna, 31) – Federico Delbonis (Argentyna) 7:6(5), 6:3
Malek Jaziri (Tunezja) – Marcel Granollers (Hiszpania, 32) 7:5, 6:3