Acapulco: wielki tydzień Querreya – Nadal ograny w finale!

Sam Querrey wygrał z Rafaelem Nadalem 6:3, 7:6(3) i został pierwszym amerykańskim triumfatorem turnieju w Acapulco.

Querrey od początku tygodnia imponował formą, ogrywając m.in. Davida Goffina (nr 5), Dominika Thiema (nr 4) oraz Nicka Kyrgiosa (nr 6). Nadal takżek grał w Meksyku bardzo pewnie, w drodze do finału nie tracąc nawet seta. Co więcej, utytułowany Hiszpan wygrał wszystkie cztery dotychczasowe konfrontacje z Querreyem.

W sobotnim finale w Acapulco to jednak Amerykanin okazał się skuteczniejszy. W pierwszym secie Querrey doskonale rozgrywał gemy serwisowe (przegrał w nich tylko cztery piłki), a w ósmym gemie zdołał doprowadzić do przełamania, które zapewniło mu sukces w partii.

W drugim secie nie doszło do żadnego przełamania. Querrey wybronił w nim aż sześć break pointów, a w tie breaku od stanu 2-3 zapisał na konto pięć kolejnych punktów. Mecz trwał godzinę oraz 34 minuty.

Dla Rafaela Nadala była to pierwsza porażka w historii jego występów w Acapulco. Hiszpan triumfował w Meksyku w 2005 oraz 2013 roku.

Sam Querrey po raz szesnasty wystąpił w finale turnieju ATP Tour, sięgając po dziewiąty tytuł, a dopiero trzeci poza Stanami Zjednoczonymi.

Finał singla:
Sam Querrey (USA) – Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 6:3, 7:6(3)

Finał debla:
J. Murray, B. Soares (Wielka Brytania, Brazylia, 1) – J. Isner, F. Lopez (USA, Hiszpania) 6:3, 6:3