Dubaj: pierwszy w sezonie tytuł Murraya

Andy Murray w finale turnieju w Dubaju pokonał Fernando Verdasco 6:3, 6:2, sięgając po czterdziesty piąty tytuł w rozgrywkach ATP Tour.

Droga do finału nie była dla Szkota lekka. W ćwierćfinale z Philippem Kohlschreiberem obronił siedem meczboli, wygrywając 6:7(4), 7:6(18), 6:1. Był to zarazem jedyny stracony set Murraya w turnieju. Ostatnie spotkanie w Dubaju lider rankingu wyraźnie zdominował, w 73 minuty wygrywając z leworęcznym Hiszpanem.

Dla Andy Murraya był to już szósty występ w Dubaju, ale dopiero pierwszy tytuł. W 2012 roku przegrał tu w finale z Rogerem Federerem, a w pozostałych występach nie dochodził dalej niż do ćwierćfinału.

Szkot po raz pierwszy w bieżącym sezonie mógł unieść puchar do góry, ale zarazem wygrał czwarty kolejny turniej rangi ATP Tour 500, w którym wystartował (w ubiegłym roku triumfował kolejn w Queen’s Club, Pekinie oraz Wiedniu).