Acapulco: Kyrgios ogrywa Dżokovicia

Nick Kyrgios wygrał z Novakiem Dżokoviciem 7:6(9), 7:5 i awansowała do półfinału turnieju w Acapulco. Wciąż niepokonany w Meksyku pozostaje Rafael Nadal.

Dżoković w drugiej rundzie wygrał pełne zwrotów spotkanie z Del Potro, odrabiając stratę przełamania w trzecim secie. W konfrontacji z nieobliczalnym Australijczykiem wicelider nie zdołał wyjść opresji.

W pierwszym secie obaj tenisiści pewnie pilnowali serwisu. W tie breaku Kyrgios wybronił dwa setbole, a sam wykorzystał czwartą okazję na skończenie partii. W drugim secie ponownie zdecydowanie dominował serwis. Przy stanie 5:6 Dżoković niespodziewanie przegrał „na sucho” podanie i było po meczu.

Była to pierwsza konfrontacja pomiędzy Kyrgiosem a Dżokoviciem. W półfinale Australijczyk zmierzy się z Samem Querreyem. Amerykanin znakomicie prezentuje się w Acapulco, w drugiej rundzie ograł Davida Goffina (nr 5) 6:2, 6:3, a w czwartek wygrał z Dominikiem Thiemem (nr 4) 6:1, 7:5.

Do półfinału, bez straty seta, awansował Rafael Nadal. Rozstawiony z numerem dwa Hiszpan nie miał jednak łatwego zadania w rywalizacji z japońskim kwalifikantem Yoshihito Nishioką. Były lider rankingu przegrywał w pierwszym secie 2:4, a w drugim 0:2, ale ostatecznie triumfował 7:6(2), 6:3.

O miejsce w finale Rafael Nadal zmierzy się z Marinem Cziliciem. Rozstawiony z „trójką” Chorwat w ogóle nie musiał wychodzić na ćwierćfinał, gdyż mecz walkowerem oddał Steve Johnson (kontuzja prawej stopy).