Sofia: Dimitrow coraz bliżej tytułu

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W sobotę Grigor Dimitrow po raz kolejny udowodnił, że przed własną publicznością czuje się jak ryba w wodzie i w ekspresowym tempie awansował do finału turnieju Garanti Koza Sofia Open. Jego ostatnim rywalem na drodze po mistrzostwo będzie David Goffin.

Faworyt gospodarzy w godzinę rozbił Nicolaza Basilaszwiliego. Kluczem do sukcesu Dimitrowa, tak jak piątek, był solidny serwis. Tenisista rozstawiony z numerem 3 w pojedynki przeciwko Gruzinowi ani razu nie przegrał gema przy własnym podaniu, a czterokrotnie przełamał swojego przeciwnika. Bułgara w niedzielę czeka go bój z rozstawionym z numerem drugim Goffinem.

Belgijski tenisista w sobotę miał na korcie znacznie trudniejszą przeprawę. Rodak Justine Henin w trzech setach wygrał z Roberto Bautisto Agutem. Hiszpan wygrał pierwszego seta 7:5, ale reprezentant Belgii zdołał odwrócić losy tego meczu. Goffin w drugiej partii okazał się lepszy o jedno przełamanie i zwyciężył 6:4. Decydująca odsłona spotkania była najbardziej wyrówna i do rozstrzygnięcia w niej potrzebny okazał się tie-break, w którym do trzech zwyciężył tenisista rozstawiony z numerem 2.

Finałowy przeciwnik Dimitrowa spędził na korcie aż 2 godziny i 45 minut i do decydującego spotkania z pewnością przystąpi mniej wypoczęty od pogromcy Jerzego Janowicz

Półfinał singla
David Goffin (Belgia, 2) – Robert Bautista Augut (Hiszpania, 4) 5:7, 6:4, 7:6(3)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) – Nicolaz Basilaszwili (Gruzja) 6:1, 6:3.