Brisbane: pewne otwarcie Nadala

Rafael Nadal w swoim pierwszym tegorocznym meczu wygrał z Ołeksandrem Dołgopołowem 6:3, 6:3 i awansował do drugiej rundy turnieju w Brisbane. Tym samym w drugiej fazie imprezy wystąpi komplet rozstawionych tenisistów.

Nadal do Brisbane przybył po zwycięstwie w pokazowej imprezie w Abu Zabi, w której ograł Tomasza Berdycha, Milosa Raonicia oraz Davida Goffina. Hiszpan dobrą dyspozycję na początku sezonu potwierdził także w dzisiejszej konfrontacji z Dołgopołowem. Spotkanie co prawda lepiej rozpoczął Ukrainiec, który prowadził 3:1, ale od tego momentu skuteczniejszy w kluczowych momentach był Nadal.

Były lider rankingu wykorzystał w meczu wszystkie cztery okazje na przełamanie, kończąc rywalizację po godzinie oraz 14 minutach. O awans do ćwierćfinału leworęczny Hiszpan zagra z Michą Zverevem, który pokonał dzisiaj kwalifikanta Alexa De Minaura 6:3, 6:3.

Niecodzienny przebieg miał pierwszy set pojedynku Lucasa Pouilla z Gilles Simonem. Ten drugi z Francuzów prowadził 5:0, ale przegrał sześć kolejnych gemów i ostatecznie uległ w tie breaku 6-8 (przy 6-5 nie wykorzystał setbola)! W drugiej partii Pouille prowadził 3:1, ale tym razem to Simon odrobił straty. W tie breaku ponownie górą okazał się wyżej notowany z Francuzów (7-4).

Rozstawiony z numerem sześć Lucas Pouille zmierzy się w drugiej rundzie z Kylem Edmundem.

Rafael Nadal (Hiszpania, 5) – Ołeksander Dołgopołow (Ukraina) 6:3, 6:3
Lucas Pouille (Francja, 6) – Gilles Simon (Francja) 7:6(6), 7:6(4)
Diego Schwartzman (Argentyna) – Sam Querrey (USA) 6:2, 6:4
Mischa Zverev (Niemcy) – Alex De Minaur (Australia) 6:3, 6:3
Sam Groth (Australia, WC) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:3, 5:7, 7:5
Jared Donaldson (USA, Q) – Gilles Muller (Luksemburg) 6:4, 6:4