Dramatyczna pięciosetówka i można świętować

/ Anna Wilma , źródło: daviscup.com, foto: daviscup.com

Reprezentacja Hiszpanii jako pierwsza zapewniła sobie udział w półfinałach mistrzostw świata drużyn męskich, znanego jako Puchar Davisa. W dzisiejszym spotkaniu Fernando Verdasco i Feliciano Lopez ograli zawodników niemieckich. W trzecim secie wynik wynosił 12 – 10 na korzyść zwycięzców!

Od pierwszych minut mecz deblistów układał się po myśli gości, którzy objęli prowadzenie 3:0 i mieli piłki na 4:0. Niemcy jednak doprowadzili do wyrównania po 3. Dwaj Philippowie dominowali także w tie-breaku, którego rozstrzygnęli do trzech. Zarówno Kohlschreiber, jak i Petzschner wykazali się bardzo dobrą formą serwisową. Z tym elementem gry mnóstwo problemów miał natomiast Verdasco, który co rusz musiał bronić breakpointów. Nic dziwnego, że kibice drżeli, gdy przyszło mu podawać przy stanie 5:6 w drugiej partii.

Szczęśliwie Hiszpanie powrócili do gry, zdobywając seta po dodatkowym gemie. W trzeciej odsłonie mieli mnóstwo szczęścia. Przez dziewięć gemów walka toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu. Dopiero w ostatnim z nich, dziesiątym, Verdasco i Lopez przełamali swoich przeciwników, triumfując 6:4. Czwartego seta zdecydowanie, do dwóch, wygrali Niemcy. Jednak w mistrzowskim tie-breaku, rozgrywanym zamiast piątego seta, lepsi byli tenisiści hiszpańscy, choć dopiero po dwudziestu dwóch punktach.

Ekipa Hiszpanii zajęła już miejsce w drabince półfinałowej Pucharu Davisa, niezależnie od wyników jutrzejszych spotkań. Te nabiorą już bardziej charakteru pokazowego, bowiem to, co najważniejsze, zostało ustalone już dzisiaj. Jeżeli dojdzie do meczów, to na kort w Bremie wyjdą Philipp Kohlschreiber z Rafaelem Nadalem oraz Nicolas Kiefer z Davidem Ferrerem. O wejście do finału rozgrywek zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego zagrają z Francuzami lub z Amerykanami. Ci walczą aktualnie w Winston – Salem. Gospodarze prowadzą 2:0

Niemcy 0:3 Hiszpania

Fernando Verdasco, Feliciano Lopez (Hiszpania) – Philipp Petzschner, Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:7(3), 7:6(1), 6:4, 2:6, 12-10