Rosjanie wychodzą na prowadzenie

/ Anna Wilma , źródło: daviscup.com, foto: daviscup.com

Ekipa Rosjan prowadzi 2:1 z drużyną Czech w jednej z czterech ćwierćfinałowych konfrontacji Pucharu Davisa, jakie rozgrywane są w dniach 11 – 13 kwietnia w różnych miejscach na świecie. Dziś zwycięstwo debla Igor Andrejew, Nikołaj Dawydienko zbliżyło gospodarzy do celu.

Przed meczem gry podwójnej zmianie uległy składy w obydwu reprezentacjach. Zamiast Michaiła Jużnego na kort wyszedł Igor Andrejew, natomiast Lukasa Dlouhego zastąpił Radek Stepanek.

Pierwszy set upłynął pod dyktando gości, którzy wykorzystali jedno z czterech możliwych przełamań. Mieli przy tym dużo szczęścia, bowiem na koncie pary rosyjskiej zapisano aż pięć breakpointów. Z tą różnicą, że żaden nie został zamieniony na gema. W drugiej partii losy spotkania odwróciły się. Andrejew i Dawydienko serwowali niemalże perfekcyjnie, a ich podanie ani razu nie zostało zagrożone. Wyrównali stan meczu na po jeden. Losy trzeciej odsłony ważyły się do ostatnich minut. Dopiero w jedenastym i dwunastym gemie Rosjanie udowodnili swoją przewagę, wygrywając 7:5. Także ostatni set był równy, jednak gospodarze błyskotliwie wykorzystali chwilę słabości rywali, ogrywając ich 6:4.

Już jutro moskiewska Arena Łużniki stanie się świadkiem bezpośredniej walki o awans do półfinałów Pucharu Davisa 2008. Planowane są dwa spotkania. Pierwsze pomiędzy Tomasem Berdychem a Igorem Andrejewem. Gdyby Czesi wyrównali, wszystko rozstrzygnie się w piątym meczu, Marata Safina z Radkiem Stepankiem.

Rosja 2:1 Czechy

Igor Andrejew, Nikołaj Dawydienko (Rosja) – Radek Stepanek, Pavel Vizner (Czechy) 3:6, 6:3, 7:5, 6:4