Hiszpanie szturmują Bremę

/ Anna Wilma , źródło: daviscup.com, foto: daviscup.com

Nie tak wyobrażali sobie Niemcy początek konfrontacji ćwierćfinałowej w turnieju drużynowym o Puchar Davisa. Swoje mecze przegrali Nicolas Kiefer i Philipp Kohlschreiber. Hiszpanie są o krok od zajęcia miejsca w gronie półfinalistów zawodów.

Po wczorajszej fecie piłkarskiej dziś Niemcy nie pokazali pełni swoich możliwości. Jako pierwszy na kort wyszedł Kiefer, który jednak z góry skazany był na porażkę. Po drugiej stronie siatki stanął bowiem Rafael Nadal, czyli nikt inny, jak tylko drugi tenisista w światowej klasyfikacji ATP i trzykrotny mistrz Roland Garros. W Bremie co prawda nawierzchnia jest twarda, jednak to niewiele pomogło Niemcowi. Po walce w pierwszej partii (7:5 w tie breaku dla Hiszpana), w drugiej Nicolas otrzymał bolesną nauczkę. Leworęczny Hiszpan czuł się na polu gry coraz pewniej. Ostatecznie doprowadził mecz do końca, oddając rywalowi w trzecim secie zaledwie trzy gemy.

Drugie piątkowe spotkanie wzbudzało większe nadzieje w sercach miejscowych kibiców, gdyż do boju stanął lider ich drużyny, Philipp Kohlschreiber. Jednak tenisista z Augsburga począł niewiele w pojedynku z finalistą zeszłorocznego Masters, Davidem Ferrerem. Niemiecki zawodnik zwyciężył w pierwszym secie po tie-breaku, sprawiając pierwszą małą niespodziankę. Później Ferrer odzyskał rezon i zaczął grać we własnym rytmie. Zagubiony Kohlschreiber nie stanowił już żadnego zagrożenia i trzy następne odsłony przegrał do trzech, czterech i dwóch.

Jutro przed tenisistami gospodarzy stoi duża szansa na wyrównanie, bowiem Hiszpanie obsadzili w meczu deblowym słabszych reprezentantów, Fernanda Verdasco i Feliciano Lopeza. Barw Niemiec bronić będą Kohlschreiber oraz stosunkowo nowy nabytek ekipy, Philipp Petzschner. Porażka dwóch Philippów oznaczać będzie zakończenie przygody ich drużyny z Pucharem Davisa w tym sezonie. Jeśli tak się nie stanie, zadecydują niedzielne spotkania pomiędzy Rafaelem Nadalem i Philippem Kohlschreiberem oraz Nicolasem Kieferem i Davidem Ferrerem.

Niemcy 0:2 Hiszpania (Brema)

Rafael Nadal (Hiszpania) – Nicolas Kiefer (Niemcy) 7:6(5), 6:0, 6:3
David Ferrer (Hiszpania) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:7(5), 6:3, 6:4, 6:2