Remisowe Buenos Aires

/ Tomasz Krasoń , źródło: daviscup.com, foto: daviscup.com

Argentyna remisuje ze Szwecją po pierwszym dniu meczu ćwierćfinałowego o Puchar Davisa. David Nalbandian zdobył punkt dla Argentyny, pokonując w czterech setach Thomasa Johanssona. Stan meczu wyrównał Robin Soderling, który wygrał z Jose Acasuso.

Jako pierwsi na kort wyszli 26-letni Nalbandian oraz 7 lat starszy Szwed Thomas Johansson. Faworytem tego spotkania był wyżej notowany Argentyńczyk, za którym przemawiały tegoroczne rezultaty oraz gra przed własną publicznością. Siódmy tenisista światowego rankingu nie zawiódł miejscowych kibiców, pokonując Szweda 6:2, 5:7, 6:4, 6:2. Nalbandian pewnie serwował, zaliczając aż 12 asów i aż 86-procentową skuteczność drugiego podania. Ćwierćfinalista imprezy w Indian Wells zdobył w całym spotkaniu 6 breaków i po 2 godzinach i 55 minutach wywalczył pierwszy punkt dla Argentyny. Buenos Aires po raz kolejny okazało się szczęśliwe dla 26-letniego Nalbandiana. W tym roku triumfował w stolicy swojego kraju w turnieju ATP.

Kolejnym pojedynkiem pierwszego dnia było starcie Jose Acasuso z Robinem Soderlingiem. Mecz ten został zdominowany przez 23-letniego Szweda, który oddał swojemu rywalowi zaledwie 5 gemów (4 w drugim i 1 w trzecim secie). W całym spotkaniu zdobył aż 8 breaków, tracąc przy tym zaledwie 2 własne gemy. Soderling kontynuuje serię dobrych występów w tym sezonie. Dotychczas dotarł do finałów w Marsylii i Memphis oraz osiągnął trzecią rundę w Miami. Obu zawodników dzieli w aktualnym rankingu ATP zaledwie jedno miejsce (Soderling 39, Acasuso 40). Dla Szweda jest to pierwszy tegoroczny występ na kortach ziemnych. Specjalizujący się w grze na ceglanej mączce Argentyńczyk już czterokrotnie występował na tej nawierzchni w tym roku. Po tym meczu Szwedzi wyrównali stan konfrontacji z Argentyną na 1:1.

W sobotę w Buenos Aires rozegrany zostanie mecz gry podwójnej, w którym wystąpią Guillermo Canas i David Nalbandian oraz Jonas Bjoerkman i Robert Lindstedt.

Argentyna – Szwecja 1:1
David Nalbandian (Argentyna) – Thomas Johansson (Szwecja) 6:2, 5:7, 6:4, 6:2
Robin Soderling (Szwecja) – Jose Acasuso (Argentyna) 6:0, 6:4, 6:1