Sztokholm: Del Potro wygrywa w meczu wieżowców z Isnerem

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

W środę w Sztokholmie Juan Martin Del Potro pokonał rozstawionego z siódemką Johna Isnera 6:4, 7:6(6). Z awansu do trzeciej rundy cieszyli się dziś Ivo Karlović i Aleksander Zverev.

Grający z „dziką kartą” w stolicy Szwecji Juan Martin Del Potro pokonał Johna Isnera. Pierwszy set przebiegał pod dyktando serwujących. Najważniejszym momentem premierowej odsłony był piąty gem, kiedy Argentyńczyk przełamał serwis rywala. Przy jego podaniu Del nie było nawet żadnych break pointów.

Początek drugiej partii był sprawdzianem dla Isnera. Argentyńczyk znakomicie returnował i miał cztery okazje na przełamanie. Amerykanin przetrwał trudny moment i tak jak w pierwszej odsłonie, w kolejnych gemach były serwisowe popisy obu zawodników. Wszystko zakończyło się w „trzynastym gemie”. Tam serwis już nie był najważniejszy. Obaj gracze popełniali błędy. Końcówkę tie breaka lepiej wytrzymał Del Potro, który wygrał 8-6. W kolejnej rundzie na Argentyńczyka czeka kolejny doświadczony rywal – Nicolas Almagro.

W innych meczach kończących zmagania pierwszej rundy awans wywalczyli Jack Sock i Jurgen Zopp. Rozstawiony z „szóstką” w Sztokholmie Amerykanin po ciężkim meczu pokonał Malka Jaziriego. Tunezyjczyk wygrał pierwszą partię i prowadził w całym spotkaniu. Kolejna odsłona to przewaga Socka. W decydującym secie Amerykanin prowadził już 5:3, ale Jaziri walczył do końca i doprowadził do tie breaku. Tunezyjczyk prawdził w nim nawet 4-1. Meczu nie wygrał, gdyż końcówka należała do Socka. Kwalifikant z Estonii Zopp pokonał natomiast Benjamina Beckera 6:3, 6:4.

Awans do trzeciej rundy jako pierwsi wywalczyli Ivo Karlović i Aleksander Zverev. Chorwat długo męczył się z osiemnastoletnim reprezentantem Szwecji – Mikaelem Ymer. W każdym secie o jego losach decydowało jedno przełamanie. Premierową odsłonę wygrał znajdujący się na 549 miejscu w rankingu ATP Ymer. Kolejne partie należały już do Karlovcia. W całym meczu bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie Ymer. Długimi momentami nie było widać różnicy 19 lat i 528 miejsc w rankingu.

Zverev źle rozpoczął mecz z Adrianem Mannarino. Mimo, że przegrywał 0:2, to zdołał odwrócić losy premierowej partii i wygrał 7:5. Drugi set także był wyrównany i jego losy decydowały się w końcówce. Dziewiąty gem okazał się kluczowy dla losów meczu. Niemiec przełamał Mannarino i chwilę później wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Ivo Karlović (Chorwacja, 3) – Mikael Ymer (Szwecja, WC) 4:6, 6:4, 6:4
Alexander Zverev (Niemcy, 4) – Adrian Mannarino (Francja) 7:5, 6:4

Iuan Martin Del Potro (Argentyna, WC) – John Isner (USA, 7) 6:4, 7:6(6)
Jack Sock (USA, 6) – Malek Jaziri (Tunezja) 3:6, 6:3, 7:6(5)
Jurgen Zopp (Estonia, Q) – Benjamin Becker (Niemcy) 6:3, 6:4