Metz: Szybki awans Goffina

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

David Goffin pokonał Jana-Lennarda Struffa 6:4, 6:2, w godzinę z „małym okładem”. Jeden z faworytów gospodarzy, Gilles Simon, wywalczył awans do ćwierćfinału po trzech ciężkich setach z Guillermo Garcią-Lopezem. W najlepszej ósemce znaleźli się również inn Francuzi – Lucas Pouille i Nicolas Mahut.

Zaledwie przez sześć pierwszych gemów była wyrównana walka w spotkaniu belgijsko-niemieckim. Od siódmego David Goffin zaczął przeważać, czego efektem było prowadzenie 4:3 z przełamaniem. Tej przewagi Belg już nie roztrwonił i zapisał seta na swoją korzyść. Druga odsłona była kontynuacją dobrej gry Belga. Tym razem Goffin stracił dwa gemy i po godzinie oraz sześciu minutach wywalczył awans do ćwierćfinału. Teraz na drodze Belga stanie Nicolas Mahut. Bohater najdłuższego meczu w historii tenisa pokonał Illyę Marczenko 6:3, 6:4. O wyniku obu setów zadecydowało po jednym przełamaniu.

Jeden z ulubieńców francuskiej publiczności Gilles Simon mocno męczył się z Guillermo Garcią-Lopezem przez ponad dwie godziny. Ostatecznie wygrał 6:7(5), 6:3, 6:4, pokonując zawsze groźnego Hiszpana. Pierwszy set dał cztery przełamania, jednak o losach partii zadecydował tie break. W „trzynastym” gemie jako pierwszy mini breaka zyskał reprezentant gospodarzy, ale całą premierową odsłonę zapisał na swoją korzyść Garcia-Lopez. Drugi set przyniósł wiele szans na przełamanie, jednak w ważnych momentach serwis sprzyjał obu zawodnikom. W trzecim i ósmym gemie return pomógł Simonowi, który mimo straty jednego serwisu wygrał 6:3. Najważniejszym momentem decydującej partii był trzeci gem. Tam przewagę przy odbiorze zyskał Francuz i nie oddał jej do końca meczu.

W kolejnej rundzie rywalem Simona będzie Malek Jaziri. Tunezyjczyk pokonał dziś innego Francuza, Vincenta Millota 4:6, 6:3, 6:3.
Wewnątrz francuska walka w drugiej rundzie zakończyła się sukcesem Lucasa Pouille. Ćwierćfinalista US Open 2016 pokonał Pierre-Hugues Herberta 6:4, 6:7(6) 6:4. O awans do półfinału Pouille powalczy z kolejnym rodakiem – Julienem Benneteau.

David Goffin (Belgia, 2) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4, 6:2
Lucas Pouille (Francja, 3) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:4, 6:7(6), 6:4
Gilles Simon (Francja, 4) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:7(5), 6:3, 6:4
Nicolas Mahut (Francja, 8) – Illya Marczenko (Ukraina) 6:3, 6:4
Malek Jaziri (Tunezja) – Vincent Millot (Francja, Q) 4:6, 6:3, 6:3