St. Petersburg: Lajović lepszy od Verdasco

/ Jacek Pachucki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Serb Dusan Lajović pokonał doświadczonego Hiszpana Fernando Verdasco 2:6, 6:3, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w St. Petersburgu. Do drugiej rundy awansował także 34-letni Włoch Paolo Lorenzi.

Lajović i Verdasco do tej pory mierzyli się ze sobą dwukrotnie. Ostatnie spotkanie miało miejsce w tym roku w Atlancie, gdzie górą był Hiszpan. Panowie grali ze sobą jeszcze rok temu w Sao Paulo, a zwyciężył wtedy Serb.

Lepiej spotkanie rozpoczął Verdasco, który w przeszłości był już notowany w Top 10 rankingu ATP. Na nic zdał się jednak pewnie wygrany pierwszy set. W dwóch kolejnych partiach to Lajović miał więcej do powiedzenia i ostatecznie wygrał spotkanie po godzinie i 49 minutach gry.

W nagrodę w kolejnej rundzie Serb będzie miał okazję zagrać ze swoim rodakiem, Viktorem Troickim (nr 7) lub Portugalczykiem Gastao Eliasem.

Pierwszy mecz wygrał również Paolo Lorenzi. 34-letni Włoch, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze, obronił dwie piłki meczowe by po dwóch godzinach i sześciu minutach wygrać spotkanie 3:6, 7:6 (6), 6:0 z kwalifikantem Mischą Zverevem. Lorenzi, który jest najstarszym w historii triumfatorem turnieju rangi ATP (tytuł zdobyty w tym roku w Kitzbuhel) w drugiej rundzie zmierzy się z innym zawodnikiem z kwalifikacji, a mianowicie Alexandrem Sidorenko. Urodzony właśnie w St. Petersburgu Francuz niespodziewanie pokonał rozstawionego z numerem 6 Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa 7:5, 6:2. Dla 28-letniego mieszkańca Paryża sklasyfikowanego na 255 miejscu w rankingu ATP był to pierwszy mecz w męskim tourze w tym roku.

Alexander Sidorenko (Fancja, Q) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 6) 7:5, 6:2
Dusan Lajović (Serbia) – Fernando Verdasco (Hiszpania) 2:6, 6:3, 6:2
Paolo Lorenzi (Włochy) – Mischa Zverev (Niemcy, Q) 3:6, 7:6(6), 6:0
Daniil Medvev (Rosja, Q) – Alexander Bublik (Rosja, WC) 6:4, 6:0