Metz: Almagro i Paire poza turniejem

/ Sebastian Dąbrowski , źródło: własne, foto: AFP

W drugim dniu turnieju w Metz wystąpiło czterech zawodników z kwalifikacji. Lokalni kibice, także nie mogli narzekać, aż pięciu ich reprezentantów pojawiło się dziś na korcie. Niestety tylko jeden z nich awansował do kolejnej rundy. Jest to Vincent Millot. Dodatkowo mecze wygrali: Peter Gojowczyk, Nikoloz Baszilaszwili, Guillermo Garcia-Lopez i Dustin Brown.

Na początku drugiego dnia imprezy, zmierzyli się kwalifikant Peter Gojowczyk i Nicolas Almagro. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistów. Do wygrania otwierającej partii wystarczyło jedno przełamanie. Gojowczyk, doprowadził do breaka i tym samym zapisał pierwszego seta na koncie wynikiem 6:4.

W drugim secie tenisiści pewnie wygrywali podania. O zwycięstwie decydowała dodatkowa rozgrywka. W niezwykle zaciętym tie breaku, w którym zarówno jeden jak i drugi gracz mógł wygrać, ostatecznie przy siódmej piłce setowej wygrał Almagro (13-11).

Decydująca partia miała przebieg podobny do pierwszego seta. Niemiec objął szybko prowadzenie 2:0 i nie oddał serwisu, aż do końca meczu. I to on niespodziewanie wygrał seta i mecz 6:4, 6:7(11), 6:3. Rywalem Gojowczyka w kolejnej rundzie będzie Austriak Dominic Thiem (1).

W kolejnym meczu sesji popołudniowej spotkali się bardziej znani zawodnicy. Po raz trzeci zagrali ze sobą Damir Dżuhmur i Guillermo Garcia-Lopez. Poprzedni konfrontacje wygrał Hiszpan, nie tracąc w nich seta. Pierwsza partia obfitowała w aż pięć przełamań. To decydujące o zwycięstwie zdobył Bośniak i to on wygrał otwierającą odsłonę 7:5.

Dalsza część spotkania to absolutna dominacja hiszpańskiego zawodnika. W drugim secie uzyskał przewagę podwójnego przełamania i utrzymał je wygrywając 6:2. Natomiast, trzeci to bezradność i błędy Dżumhura dzięki, którym Guillermo Garcia-Lopez wygrał cały mecz 5:7, 6:2, 6:1.

Ostatni mecz dnia to pojedynek dwóch Francuzów, Vincenta Millota i nieprzewidywalnego Benoit Paire’a (7). Panowie mierzyli się ze sobą tylko raz. Wygrał Paire, ale dopiero po trzysetowej walce. To rozstawiony Paire był faworytem spotkania, ale nie pokazał tego w pierwszym secie. Niespodziewanie to niżej sklasyfikowany z Francuzów pierwszy przełamał i utrzymał przewagę do końca i tym samym wygrał partię 6:4.

Druga odsłona do niekończąca się seria przełamań. Więcej razy odebrał serwis przeciwnikowi Millot i to on nieoczekiwanie wyszedł zwycięski ze spotkania. Wygrał je 6:4, 6:3.

Peter Gojowczyk (Niemcy Q) – Nicolas Almagro (Hiszpania) 6:4, 6:7(11), 6:3.
Nikoloz Basilashvil (Gruzja) – Gregoire Barrere (Francja) 5:7, 7:5 , 6:2.
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina 5:7, 6:2, 6:1
Dustin Brown (Niemcy) – Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:4, 6:2
Vincent Millot (Francja) – Benoit Paire (Francja, 7) 6:4, 6:3