Cincinnati: Petkovic na drodze Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Andrea Petkovic będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju w Cincinnati. Niemka wygrała dzisiaj z Lucie Szafarzovą 6:4, 6:7(4), 6:2.

Wczorajszą rywalizację w Cincinnati utrudniły opady deszczu. W związku z tym spotkanie Petkovic z Szafarzovą zostało przerwane przy stanie 1:1 w pierwszym secie. Tenisistki na kort wróciły dopiero dzisiaj i rozegrały niezwykle zacięty pojedynek.

W pierwszym secie wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, gdyż Niemka od stanu 4:4 wygrała dwa kolejne gemy. W drugiej partii Szafarzova prowadziła 5:3. Petkovic odrobiła straty, ale w tie breaku skuteczniejsza okazała się leworęczna Czeszka.

Decydujący set był popisem tenisistki pochodzącej z Bośni. Petkovic przez całą partię skutecznie pilnowała podania i zdołała doprowadzić do dwóch przełamania (w pierwszym oraz siódmym gemie). Mecz trwał dwie godziny oraz 29 minut.

Andrea Petkovic będzie miała niewiele czasu na regenerację, gdyż mecz z Agnieszką Radwańską także rozegrany zostanie w środę. Zaplanowany został on jako ostatni na korcie numer trzy (nie przed godziną 1 w nocy w Polsce).

Agnieszka Radwańska i Andrea Petkovic zagrają ze sobą po raz ósmy, a wszystkie dotychczasowe konfrontacje wygrywała nasza reprezentantka! W tym roku tenisistki zmierzyły się na korcie ziemnym w Stuttgarcie, a krakowianka triumfowała 1:6, 6:1, 6:2.

Andrea Petkovic (Niemcy) – Lucie Szafarzova (Czechy) 6:4, 6:7(4), 6:2