Cincinnati: szybki awans Czilicia i Kyrgiosa; porażka Ferrera

Marin Czilić i Nick Kyrgios bez straty seta awansowali do drugiej rundy turnieju ATP „Masters 1000” w Cincinnati. Z zawodami po pierwszym meczu pożegnał się David Ferrer.

Rozstawiony z numerem dwanaście Czilić potrzebował sześćdziesięciu dwóch minut na pokonanie Viktora Troickiego. Chorwat miał stuprocentową skuteczność przy break pointach (2 na 2), przez całe spotkanie pewnie pilnował serwisu i zwyciężył 6:3, 6:4.

W drugiej rundzie Czilicia czeka konfrontacja z jednym z reprezentantów Hiszpanii – Fernando Verdasco lub Albertem Ramosem-Vinolasem.

Niezbyt długo na krocie przebywał również rozstawiony z „czternastką” Nick Kyrgios. Australijczyk w meczu z Lucasem Pouille także ani razu nie został przełamany (wybronił trzy break pointy) i triumfował 6:2, 7:5. Tenisiści rywalizowali przez 67 minut. Teraz Kyrgiosa zmierzy się Borną Czoriciem, który pokonał innego Francua, Benoit Paire’a.

Największą niespodzianką poniedziałkowych zmagań była porażka Davida Ferrera. Rozstawiony z numerem dziesięć Hiszpan przegrał z Julienem Benneteau 4:6, 6:2, 4:6. Doświadczony Hiszpan po raz dwunasty wystąpił w Cincinnati i dopiero po raz drugi przegrał mecz pierwszej rundy. Dwa lata temu Hiszpan osiągnął tu finał.

W imponującym stylu do drugiej rundy awansował Grigor Dimitrow, tracąc zaledwie cztery gemy w rywalizacji z Gilles Simonem. Bułgar wybronił oba break pointy, wykorzystał cztery z dziewięciu okazji na przełamanie i zwyciężył 6:1, 6:3.

Julien Benneteau (Francja) – David Ferrer (Hiszpania, 10) 6:4, 2:6, 6:4
Marin Czilić (Chorwacja, 12) – Viktor Troicki (Serbia) 6:3, 6:4
Nick Kyrgios (Australia, 14) – Lucas Pouille (Francja) 6:2, 7:5
Pablo Cuevas (Urugwaj) – Sam Querrey (USA) 4:6, 7:6(5), 6:3
Reilly Opelka (USA, WC) – Jeremy Chardy (FRancja) 3:6, 7:5, 7:6(9)
Kevin Anderson (RPA) – Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 7:5 i krecz
Grigor Dimitrow (Bułgaria) – Gilles Simon (Francja) 6:1, 6:3
Jared Donaldson (USA, WC) – Nicolas Almagro (Hiszpania) 6:3, 7:6(2)

Pierwsza runda debla:
P. Cuevas, M. Granollers (Urugwaj, Hiszpania) – Ł. Kubot, A. Peya (Polska, Austria) 6:2, 6:4
M. Raonic, N. Zimonjić (Kanada, Serbia) – J. Benneteau, E. Roger-Vasselin (Francja) 4:6, 7:5, 10-3