Halle: Federer w półfinale, pora na Zvereva

/ Jacek Pachucki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Rozstawiony z numerem 1 Roger Federer awansował do półfinału turnieju ATP 500 w Halle. Szwajcar pokonał 6:1, 7:6 (10) Davida Goffina (nr 5) i w walce o finał zmierzy się z Alexandrem Zverevem.

Federer jest o jedno zwycięstwo od 11 występu w finale imprezy na trawiastych kortach w Halle. Ośmiokrotny triumfator tego turnieju nie miał jednak łatwego zadania. Co prawda pierwszy set trwał zaledwie 21 minut, za to druga partia była bardziej zacięta, a Belg miał nawet pięć piłek setowych. Jednak doświadczony Szwajcar pokazał siłę spokoju i po tie break’u, w którym rozegrano 22 punkty mógł cieszyć się z awansu do półfinału.

Myślę, że to mój najlepszy mecz, jak do tej pory – powiedział po zwycięstwie były lider rankingu. – To bardzo ważna wygrana i szczerze się cieszę, że zagram w półfinale.

W walce o finał Szwajcar będzie musiał się zmierzyć z młodym Alexandrem Zverevem. Niemiec pokonał Marcosa Baghdatisa z Cypru 7:6 (9), 6:3. Federer i Zverev mierzyli się ostatnio podczas turnieju w Rzymie. Szwajcar wygrał wówczas 6:3, 7:5. W tym sezonie mistrz z Bazylei nie wygrał jeszcze turnieju.

On dysponuje mocnym serwisem, posiada niezły backhand, poprawił forhend i gra do przodu – powiedział o swoim kolejnym przeciwniku Federer. – Bez wątpienia w przyszłości stanie się przeciwnikiem trudnym do pokonania – dodał.

Drugą parę półfinałową stworzą Dominic Thiem (nr 3) i Florian Mayer. Młody Austriak od 18 maja ma bilans 15-1 i będzie chciał awansować do szóstego finału w mniej niż sześć miesięcy. W ubiegłym tygodniu zwyciężył w Stuttgarcie, a dziś nie musiał nawet wychodzić na kort. Spotkanie poddał Philipp Kohlschreiber (nr 8). Mayer wygrał natomiast z Włochem Andreasem Seppim 7:6 (4), 6:3.