Halle: Federer i Thiem w drugiej rundzie, Zverev też wygrywa

/ Jacek Pachucki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Roger Federer (nr 1) awansował do drugiej rundy turnieju na trawiastych kortach w Halle. Passę zwycięstw przedłużył Dominic Thiem (nr 3), a 19-letni Alexander Zverev awansował już do ćwierćfinału. Dalej gra także zdobywca tytułu w 2011 roku Philipp Kohlschreiber. Z rywalizacji wycofał się Kei Nishikori (nr 2).

Szwajcar pokonał reprezentanta gospodarzy Jana-Lennarda Struffa 6:4, 7:6 (3), a Thiem Portugalczyka Joao Sousę 7:5, 6:4.

W ćwierćfinale zagra młody Zverev, który pokonał swojego rodaka Beniamina Beckera, po tym jak przy stanie 7:5, 3:0 musiał on poddać mecz z powodu kontuzji pleców. Początek pierwszego seta nie wskazywał na takie zakończenie pojedynku. Becker prowadził w nim już 4:0, ale potem to Zverev wygrał 10 z 11 następnych gemów.

Na początku meczu popełniałem dużo błędów – powiedział 19-latek. – Potem skoncentrowałem się na utrzymaniu piłki w grze i pozwoliłem mu na agresywną grę. Udało mi się zagrać sporo dobrych returnów, a mój pierwszy serwis funkcjonował we właściwych momentach – komentował.

Następnym rywalem Zvereva będzie Marcos Baghdatis, który uporał się z innym reprezentantem Niemiec Dustinem Brownem 7:5, 7:6 (8).

Do drugiej rundy awansował Philipp Kohlschreiber (nr 8). Były triumfator imprezy z 2011 roku odprawił z kwitkiem Marcela Granollersa 6:2, 7:6 (4). W trakcie trwającego godzinę i 37 minut meczu Hiszpan obronił trzy piłki meczowe przy stanie 4:5 i 0-40 w drugim secie i doprowadził do tie break’a. W nim lepszy był jednak Kohlschreiber i to on zagra w kolejnym spotkaniu z Ivo Karloviciem z Chorwacji.

W kolejnym meczu nie będzie dużo długich wymian – mówił o starciu z Chorwatem. – On idzie do siatki prawie po każdym uderzeniu. To będzie ciężki mecz, więc muszę być skoncentrowany na sto procent w moich gemach serwisowych.

Z turnieju wycofał się natomiast Japończyk Kei Nishikori. Decyzję tę podjął z powodu urazu żebra. Do ćwierćfinału awansował zatem Florian Mayer. Dalej grają także Andreas Seppi, Teymuraz Gabashvili.