Halle: Zverev znów wygrywa, porażka Berdycha

/ Jacek Pachucki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Niemiec Alexander Zverev udanie rozpoczął turniej na trawiastych kortach w Halle. 19-latek pokonał rozstawionego z numerem 7 Viktora Troickiego 6:4, 6:4 i awansował do drugiej rundy. Natomiast Tomas Berdych (nr 4) odpadł już po pierwszym spotkaniu.

19-letni Zverev w godzinę i 16 minut odprawił do domu swojego przeciwnika. Do wygranej w meczu potrzebował trzech break pointów. Troickiemu tylko raz udało się odebrać podanie młodemu Niemcowi.

Viktor bardzo dobrze gra na trawie – powiedział po meczu Zverev. – Dlatego czuję się całkiem dobrze. Gram dobrze, popełniam mało błędów, przyzwoicie serwuję i returnuję, co jest najważniejsze na korcie trawiastym.

Następnym przeciwnikiem sklasyfikowanego na 38. miejscu w rankingu ATP Zvereva będzie jego rodak Benjamin Becker.

Do drugiej rundy nie udało się natomiast awansować Tomasowi Berdychowi. Czech uległ po dwóch zacięty setach Marcosowi Baghdatisowi 7:6 (3) 7:6 (4).

30-letni Cypryjczyk zanotował 10 asów i ani jednego podwójnego błędu, świetnie też returnował, zwłaszcza drugi serwis Berdych, wygrywając 21 z 31 piłek po jego drugim podaniu.

Wygrać z Tomasem na obojętnie jakim turnieju to wielkie osiągnięcie, dlatego jestem bardzo zadowolony, że udało mi się tego dziś dokonać – komentował po meczu Baghdatis. – Myślę, że nałożyłem presję na jego serwis za sprawą moich returnów. Starałem się zmieniać uderzenia, zagrać trochę slajsem, próbować posyłać niską piłkę i pozwolić mu grać agresywnie. Myślę, że potrafię dobrze grać na trawie – dodał.

Jego kolejnym rywalem będzie grający z tzw. dziką kartą Dustin Brown, który pokonał Alberta Ramosa-Vinolasa 6:3, 7:5. Dalej gra także Florian Mayer, Malek Jaziri oraz Ivo Karlović.