’s-Hertogenbosch: Ferrer w ćwierćfinale

/ Jacek Pachucki , źródło: własne, foto: AFP

Hiszpan David Ferrer (nr 1) awansował do ćwierćfinału turnieju w holenderskim 's-Hertogenbosch. W niecałe półtora godziny pokonał Dudiego Selę 6:4, 6:4. W ćwierćfinale zagra także Ivo Karlović.

Ferrer dotychczas dwukrotnie spotykał się z Izraelczykiem. Bilans ich spotkań wynosił 1-1, a ostatni raz panowie grali przeciwko sobie w 2009 roku. W tamtym pojedynku Hiszpan stracił tylko dwa gemy. We czwartkowym pojedynku tak łatwo już nie było, aczkolwiek Sela nie sprawił większych problemów. Hiszpan wygrał pierwszego seta, w drugim szybko odskoczył na 4:0 by zakończyć spotkanie trzecią piłką meczową. Ferrer w całym meczu obronił 10 z 13 break pointów.

Jego następnym rywalem będzie Gilles Muller (nr 7), który pokonał Guillermo Garcię-Lopeza 7:5, 6:1. Reprezentant Luksemburgu zaserwował 13 asów i tym samym zrewanżował się Hiszpanowi za jedyną porażkę odniesioną na trawie w 2009 roku na kortach w Queen’s.

W ćwierćfinale zagra także rozstawiony z numerem 3 Ivo Karlović. Chorwat posłał aż 20 asów w 84-minutowym spotkaniu i pokonał reprezentanta gospodarzy Igora Sijslinga 7:6 (4), 7:6 (5). Rywalem 37-letniego Karlovicia będzie Adrian Mannarino. Jego przeciwnikiem był kwalifikant Daniił Medvedev z Rosji, a Argentyńczyk wygrał 6:4, 6:2.