Roland Garros: Bertens eliminuje Kerber

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Angelique Kerber na pierwszej rundzie zakończyła rywalizację w Roland Garros! Mistrzyni Australian Open przegrała z 58. w rankingu Kiki Bertens 2:6, 6:3, 3:6.

24-letnia Holenderka w ubiegłym tygodniu wygrała turniej w Norymberdze, do którego musiała przedzierać się przez eliminacje. W imprezie tej ograła m.in. Robertę Vinci i był to jej pierwszy triumf na tenisistką z czołowej dziesiątki rankingu. Dzisiaj dołożyła drugi i to znacznie cenniejszy, gdyż w imprezie wielkoszlemowej, a do tego trzecią tenisistką świata.

Bertens rozpoczęła mecz bez kompleksów, starała się narzucać swoje warunki, grać agresywnie, rozprowadzać wyżej notowaną rywalkę po korcie. W pierwszej partii Holenderce wychodziło to znakomicie, gdyż dzięki dwóm breakom, wygrała 6:2.

W drugim secie obraz rywalizacji się zmienił, przede wszystkim znacząco skuteczność serwisu poprawiła Kerber, która od stanu 4:3 zapisała na konto dwa kolejne gemy, przegrywając w nich łącznie tylko trzy piłki.

Na początku trzeciej partii mistrzyni Australian Open skorzystała z przerwy medycznej, skarżąc się na problemy z lewym barkiem, z kontuzją którego zmagała się jeszcze przed rozpoczęciem paryskiego turnieju. Trudno jednoznacznie powiedzieć jak duży wpływ miało to na postawę Niemki, której wyraźnie brakowało uderzeń kończących. Przerwa nie rozproszyła Bertens. Holenderka wygrała trzy pierwsze gemy decydującego seta i przewagę przełamania utrzymała do końca. Przy stanie 5:4 i 40-15 Bertens nie wykorzystała dwóch meczboli (przy pierwszym kapitalnym passing shotem popisała się Kerber), a po chwili musiała bronić break pointa. Holenderka wytrzymała presję, doprowadziła do trzeciej piłki meczowej, przy której nieudaną próbę dropszota odnotowała Niemka.

""

Kiki Bertens po raz drugi w karierze wygrała mecz pierwszej rundy Roland Garros (dwa lata temu była w najlepszej szesnastce imprezy). Kolejną jej rywalką będzie Camila Giorgi lub Alize Lima.

Dla Angelique Kerber jest to trzeci przegrany mecz z rzędu (odpadała również po pierwszych spotkaniach w Rzymie oraz Madrycie). Tym samym Niemka na pewno nie wyprzedzi po Roland Garros w rankingu Agnieszki Radwańskiej, a zagrożona jest jej trzecia pozycja.

Kiki Bertens (Holandia) – Angelique Kerber (Niemcy, 3) 6:2, 3:6, 6:3