Nicea: dwa meczbole to za mało, Zverev górą

/ Jacek Pachucki , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Rozstawiony z numerem 2 Gilles Simon po raz trzeci w swojej karierze przegrał z młodym Niemcem Alexandrem Zverevem 3:6, 7:6 (6), 6:7 (1). Tym razem porażki doznał w półfinale turnieju rangi ATP 250 w Nicei.

W pierwszym secie Zverev pokazał, że ma patent na grę przeciwko starszemu o 12 lat Francuzowi. Przełamał serwis rywala dwukrotnie, co pozwoliło zwyciężyć w premierowej odsłonie 6:3.

Dwa pozostałe sety to prawdziwe dreszczowce. Mimo, że w drugiej partii 19-letni Zverev przy stanie 6-4 w tie breaku miał dwie szanse na wygranie meczu, to jednak Simon odrobił straty i wygrał cztery kolejne punkty by doprowadzić do decydującego seta. W nim obaj panowie solidarnie odebrali sobie podanie po jednym razie. Jednak przy stanie 6:5 dla Simona i serwisie Niemca, to 31-letni zawodnik urodzony w Nicei miał dwa meczbole. Zverev jednak utrzymał nerwy na wodzy, wygrał własne podanie doprowadzając tym samym do kolejnego tie break’a, którego zdominował i ostatecznie po prawie trzech godzinach gry awansował do półfinału.

Granie przeciwko Gilles’owi jest zawsze trudne, zwłaszcza na tej nawierzchni – powiedział po meczu Zverev. – Niestety nie byłem w stanie wygrać meczu w dwóch setach, ale umiałem powrócić do dobrej gry w trzecim.

Jego półfinałowym rywalem będzie Portugalczyk Joao Sousa (nr 5), który pokonał 7:5, 7:5 reprezentanta RPA Kevina Andersona (nr 3). Swoje mecze wygrali także najwyżej rozstawiony Austriak Dominic Thiem i Francuz Adrian Mannarino.

Ćwierćfinały singla:
Dominic Thiem (Austria, 1) – Andreas Seppi (Włochy, 7) 6:3, 6:3
Joao Sousa (Portugalia, 5) – Kevin Anderson (RPA, 3) 7:5, 7:5
Alexander Zverev (Niemcy, 8) – Gilles Simon (Francja, 2) 6:3, 6:7(6), 7:6(1)
Adrian Mannarino (Francja) – Guido Pella (Argentyna) 5:7, 7:6(4), 6:1

Półfinał debla:
M. Pavić M. Venus (Chorwacja, Nowa Zelandia, 2) – J. Brunstrom A. Slijestrom 7:6(6), 6:3