Genewa: faworyci nie zawodzą

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Trzech najwyżej rozstawionych zawodników zameldowało się w półfinałach szwajcarskiego turnieju. Stan Wawrinka, David Ferrer i Marin Czilić pewnie wygrali swoje spotkania. O finał zagra również Lucas Rosol, który po słabym początku meczu pokonał Andrjeja Kuzniecowa

Turniejowa „jedynka”, czyli faworyt gospodarzy Stan Wawrinka wygrał z Pablo Carreno Bustą 6:3 6:1. Całe spotkanie trwało zaledwie 54 minuty. Losy premierowego seta rozstrzygnęły się już w drugim gemie. Wówczas Wawrinka „na sucho” przełamał rywala. Do końca grał konsekwentnie i wyszedł na prowadzenie w meczu. Druga odsłona rywalizacji była już jednostronna. Szwajcar przejął inicjatywę od początku i wygrywał kolejne wymiany. Tym razem młody Hiszpan zapisał na swoje konto tylko honorowego gema, a przy podaniu rywala ugrał zaledwie punkt.

W półfinale Szwajcar zagra z Lucasem Rosolem. Czech pokonał dziś młodego Rosjanina Andrjeja Kuzniecowa 2:6 6:1 6:0. Rosol w pierwszym secie grał bardzo słabo i przegrywał nawet proste wymiany. W kolejnej fazie spotkania z każdym punktem odradzał się. Drugi i trzeci set to dominacja Czecha, który stracił tylko gema. Warto dodać, że wcześniej zawodnik zza naszej południowej granicy „wyrzucił” z turnieju Johna Isnera (nr 4).

W hiszpańskim ćwierćfinale los po raz trzeci w maju połączył Davida Ferrera i Guillermo Garcie-Lopeza. Podobnie jak we wszystkim tegorocznych spotkaniach wygrał Ferrer 6:2 6:2. W Madrycie Garcia-Lopez powalczył i ugrał seta, ale w Rzymie i dziś mecze były jednostronne. Początek spotkania to przełamania z obu stron. Tę serię zakończył rozstawiony z „dwójką” Ferrer i do końca już perfekcyjnie serwował i wyszedł na prowadzenie. W drugim secie było bardzo podobnie i zasłużenie druga rakieta Hiszpanii zameldowała się w półfinale. O finał powalczy z Marinem Cziliciem. Chorwat wygrał dziś po dwusetowym pojedynku z zawsze groźnym na mączce Federico Delbonisem 6:4 6:3.

Ćwierćfinały singla:
Stan Wawrinka (Szwajacaria, 1) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) 6;3 6:1
David Ferrer (Hiszpania, 2) – Guillermo Garcia Lopez (Hiszpania) 6:2 6:2
Marin Czilić (Chorwacja, 3) – Federico Delbonis (Argentyna, 6) 6:4 6:3
Lucas Rosol (Czechy) – Andrjej Kuznetsow (Rosja) 2:6 6:1 6:0

Ćwierćfinały debla:
S. Johnson, S. Querrey (USA, 3) – M. Lopez, J. Tipsarević (Argentyna, Serbia) 7:6(3) 6:1
M. Fyrstenberg, S. Gonzalez (Polska, Meksyk) – M. Draganja, D. Inglot (Chorwacja, Wielka Brytania) 6:4 6:3