Estoril: trzynasty tytuł Nicolasa Almagro

/ Jacek Pachucki , źródło: własne, foto: AFP

Hiszpan Nicolas Almagro wygrał w finale portugalskiego turnieju Estoril Millennium Open (pula nagród 463 520 euro) ze swoim rodakiem Pablo Carreno Bustą (nr 8) 6:7 (6), 7:6 (5), 6:3. Mecz trwał 2 godziny i 46 minut.

Pojedynek obu panów był ich pierwszym bezpośrednim spotkaniem. 24-letni Carreno Busta nigdy nie odniósł końcowego tryumfu w imprezie rangi ATP i będzie musiał jeszcze poczekać na swój pierwszy tytuł.

Pierwsze dwa sety były bardzo zacięte. Co prawda więcej szans na przełamanie miał Almagro, jednak obie partie rozstrzygnęły się w tie breakach. W pierwszym z nich rozstawiony z numerem 8 Carreno Busta przegrywał już 2-6, ale potem zdobył sześć punktów z rzędu. Drugi na swoją korzyść rozstrzygnął Almagro.

Trzecia partia nie była już tak wyrównana. Almagro miał w niej aż 10 break pointów, a wykorzystał dwa. Sam nie dopuścił rywala do nawet jednej szansy na przełamanie. 30-latek z Murcji potrzebował trzech piłek meczowych by wygrać całe spotkanie i tym samym zdobyć trzynasty tytuł w karierze i pierwszy od prawie czterech lat, kiedy to zwyciężył w Nicei. W finale zaserwował 12 asów.

Almagro zdobył 250 punktów do rankingu i zasilił swoje konto czekiem w wysokości 82 450 euro.

Finał singla
Nicolas Almagro (Hiszpania) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 8) 6:7 (6) 7:6 (5) 6:3