Monachium: Thiem z Kohlschreiberem zagrają o tytuł

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Dominc Thiem, po trzysetowym starciu, pokonał Aleksandra Zvereva i w finale zmierzy się z innym reprezentantem gospodarzy – Philippem Kohlschreiberem. Niemiec potrzebował nieco ponad godzinę aby ograć Fabio Fogniniego.

Dominic Thiem pokonał, po zaciętym spotkaniu, młodego Aleksandra Zvereva 4:6 6:2 6:3. Niemiec rozstawiony z „ósemką” w BMW Open zaczął mecz bardzo dobrze. Szybko zyskał przewagę przełamania i prowadził 2:1. Po chwili nastąpiły kolejne breaki z obu stron. Jednak od początku lepiej grał Zverev, który utrzymał zapas przałamania i wygrał 6:4. W drugiej odsłonie sytuacja zmieniła się diametralnie. Zdecydowanie lepsza dyspozycja serwisowa Austriaka sprawiła, że wyszedł na prowadzenie 4:1. Zverev drugiego seta zagrał bardzo słabo, zawodziła go „jedynka”, a po drugim serwisie perfekcyjnie returnował Thiem.

O wyłonieniu finalisty zadecydowała trzecia partia. Aż pięć gemów wygrali podczas decydującej odsłony zawodnicy odbierający. Kiedy przewagę zyskał rozstawiony z „trójką” Austriak już nie dał się odłamać. –To niewiarygodne, jak on gra mając 19 lat – powiedział Thiem – Straciłem pierwszego seta, a potem zmieniłem trochę grę, zagrałem więcej dropshotów i myślę, że była to jedna z kluczowych decyzji, aby wygrać spotkanie.

W drugim meczu półfinałowym reprezentant gospodarzy Philipp Kohlschreiber pewnie wygrał z Fabio Fogninim 6:1 6:4. Od pierwszej piłki Niemiec zagrał na najwyższym poziomie. Idealny serwis i doskonały return sprawił , że po 20 minutach prowadził 5:0. Fognini ugrał honorowego gema, ale na więcej w premierowej odsłonie Włocha nie było stać. Kluczowym momentem drugiego seta był siódmy gem. Przy pierwszej okazji Kohlschreiber przełamał rywala. W kolejnych gemach obaj panowie zagrali doskonale serwisem. Zawodnicy returnujący nie ugrali już nawet punktu. Niemiec zwyciężył po nieco ponad godzinie walki.

Półfinały singla:
Dominic Thiem (Austria, 3) – Aleksander Zverev (Niemcy, 8) 4:6 6:2 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 4) – Fabio Fognini (Włochy, 5) 6:1 6:4

Półfinał debla:
H.Kontinen, J.Peers (Finlandia, Australia, 3) – O. Marach, F.Martin (Austria, Francja) 6:2 6:3