Estoril: będzie hiszpański finał

/ Jacek Paczaki , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentanci Hiszpanii Pablo Carreno Busta (nr 8) i Nicolas Almagro w niedzielę zagrają w finale turnieju Millennium Estoril Open. Obaj panowie wygrali półfinały w dwóch setach.

Jako pierwszy na kort wyszedł Carreno Busta. Jego przeciwnikiem był rozstawionych z numerem 3, Benoit Paire. Od początku spotkania Francuz miał kłopoty z serwisem. W kort trafiało tylko 35 procent jego pierwszego podania. Hiszpan skrzętnie to wykorzystał i trzykrotnie przełamując serwis rywala wygrał pierwszą partię 6:3.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry był podobny. Paire znów miał kłopoty z serwisem. Co prawda udało mu się dwa razy odebrać podanie Hiszpanowi, ale ten wygrał aż cztery z sześciu szans na break’a i po godzinie i 14 minutach gry mógł świętować wygraną 6:3, 6:3. Dla 24-letniego Hiszpana urodzonego w Gijon będzie to pierwszy finał w karierze.

Jako drugi do finału awansował Nicolas Almagro. Hiszpan w 74 minuty pokonał Nicka Kyrgiosa 6:3, 7:5. Rozstawiony z numerem 2 Australijczyk w sumie czterokrotnie dał przełamać się rywalowi. 21-latek z Canberry nie obroni więc punktów sprzed roku, kiedy to przegrał w decydującym spotkaniu 3:6, 2:6 z Francuzem Gasquetem . Almagro stanie przed szansą na 13. triumf w imprezie rangi ATP. 30-letni Hiszpan jeszcze nigdy nie mierzył się ze swoim o 6 lat młodszym rodakiem.

Półfinały singla
Nicolas Almagro (Hiszpania) – Nick Kyrgios (Australia, 2) 6:3 7:5
Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 8) – Benoit Paire (Francja, 3) 6:3 6:3

Półfinały debla
Ł. Kubot M. Matkowski (Polska, 1) – B. Corić F. Skugor (Chorwacja) 6:0 6:2
E. Butorac S. Lipsky (USA, 4) – T. Huey M. Mirnyi (Filipiny, Białoruś, 2) 6:4 7:5