Miami: Nishikori z Kyrgiosem w półfinale

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Kei Nishikori obronił 5 piłek meczowych i pokonał Gaela Monfilsa 4:6, 6:3, 7:6(3). O finał Japończyk zagra z Nickiem Kyrgiosem, który wygrał z Milosem Raoniciem 6:4, 7:6(4).

Dla „japońskiego samuraja” spotkanie rozpoczęło się źle. Stracił na początku podanie i przegrywał 0:2. Monfils w czwartym gemie stracił podanie „na sucho”, by chwilę później w takim samym stosunku przełamać rywala. W kolejnych gemach obaj serwowali już lepiej i na prowadzenie w setach zasłużenie wyszedł – lepiej grający – Francuz.

Druga partia to sytuacja odwrotna i zdecydowanie stabilniejsza gra Nishikoriego. Najważniejszym momentem okazał się czwarty gem i przełamanie serwisu Monfilsa. Więcej szans na breaka żaden zawodnik już nie miał.

Losy awansu rozstrzygnęły się w decydującej odsłonie. Już trzeci gem przyniósł przełamanie na korzyść Japończyka, który wyglądał na bardziej wypoczętego. Słaniający się na nogach Francuz walczył do końca i doprowadził do powrotnego przełamania w ósmym gemie. Nadzwyczajnie dla niego rozpoczął się dziesiąty gem, w którym prowadził już 40:0 i miał tym samym trzy piłki meczowe. Nishikori obronił łącznie pięć meczboli i wygrał w tie breaku, wykorzystując pierwszą nadarzającą się okazję do zamknięcia meczu.

W spotkaniu młodych, walecznych zawodników lepszy okazał się Nick Kyrgios. Wymarzony początek Australijczyka i szybkie przełamanie sprawiło, że pierwsza odsłona była pod jego kontrolą. Kilka break pointów musiał bronić, ale serwis był dla niego największym wsparciem. Druga partia toczyła się bardzo równo. Niewiele szans na przełamanie sprawiło, że o losach seta zdecydował trzynasty gem. Jak w całym secie serwis odgrywał ważną rolę. Jeden mini break sprawił, że 7:4 wygrał Australijczyk.

Półfinałowy mecz Nishikoriego i Kyrgiosa zapowiada się pasjonująco, a wskazanie faworyta jest trudnym zadaniem. Z szacunkiem do rywala podchodzi Australijczyk. –Kei jest jednym z najlepszych graczy na świecie – przyznał Australijczyk.