Miami: Dimitrow zatrzymał Murraya

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Andy Murray na trzeciej rundzie zakończył rywalizację w Miami Open. Wicelider rankingu przegrał z Grigorem Dimitrowem 7:6(1), 4:6, 3:6. Z turniejem pożegnał się również Jo-Wilfired Tsonga. Miejsce w najlepszej szesnastce wywalczyli z kolei Kei Nishikori oraz Milos Raonic.

Murray prowadził w trzecim secie pojedynku z Dimitrowem 3:1, ale przegrał pięć kolejnych gemów. W całym spotkaniu Bułgar wykorzystał łącznie sześć z siedmiu okazji na przełamanie. Dla Dimitrowa jest to pierwsze zwycięstwo nad tenisistą z czołowej dziesiątki od blisko roku (w maju pokonał w Madrycie Wawrinkę).

Szczerze mówiąc, byłem dzisiaj po prostu lepszy w kluczowych punktach – ocenił bułgarski tenisista, którego kolejnym rywalem będzie Gael Monfils. – Stworzyłem sobie kilka okazji i je wykorzystałem.

Po porażce Murraya, najwyżej notowanym tenisistą w dolnej połówce drabinki jest Kei Nishikori. Rozstawiony z „szóstką” Japończyk pewnie pokonał Ołeksandra Dołgopołowa 6:2, 6:2 i o awans do ćwierćfinału powalczy z Roberto Bautistą Agutem. Hiszpan rozegrał w niedzielę emocjonujący pojedynek z Jo-Wilfriedem Tsongą (nr 9), wygrany 2:6, 6:3, 7:6(3). Bautista Agut w tie breaku trzeciego seta prowadził 6-0, wykorzystując dopiero czwartego meczbola.

W czwartej rundzie Miami Open nie zagra żaden reprezentant gospodarzy. Wczoraj z rywalizacją pożegnali się Jack Sock oraz Tim Smyczek. Ten pierwszy uległ Milosowi Raoniciowi 6:7(3), 4:6; a drugi Nickowi Kyrgiosowi 4:6, 4:6.

Trzecia runda singla:
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 26) – Andy Murray (Wielka Brytania, 2) 6:7(1), 6:4, 6:3
Kei Nishikori (Japonia, 6) – Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 27) 6:2, 6:2
Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 17)Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 9) 2:6, 6:3, 7:6(3)
Milos Raonic (Kanada, 12) – Jack Sock (USA, 22) 7:6(3), 6:4
Gael Monfils (Francja, 16) – Pablo Cuevas (Urugwaj, 23) 6:3, 6:4
Nick Kyrgios (Australia, 24) – Tim Smyczek (USA, Q) 6:4, 6:4
Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan, Q) 4:6, 6:1, 6:2
Andriej Kuzniecow (Rosja) – Adrian Mannarino (Francja) 2:6, 7:5, 6:0

Druga runda debla:
B. Bryan, M. Bryan (USA, 4) – R. Bautista Agut, V. Troicki (Hiszpania, Serbia) walkower
P. Herbert, N. Mahut (Francja, 5) – A. Quereshi, G. Simon (Pakistan, Francja) 6:2, 6:3
O. Jasika, J. Smith (Australia, WC) – D. Marrero, B. Paire (Hiszpania, Francja) 6:3, 6:4
R. Klaasen, R. Ram (RPA, USA) – M. Czilić, M. Draganja (Chorwacja) 7:6(10), 6:0