Dubaj: Dżoković wraca do gry

/ Jacek Kułakowski , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W Dubaju rozpoczął się turniej Dubai Duty Free Tennis Championships rangi ATP 500. W imprezie z numerem pierwszym występuje Novak Dżoković, który po trzytygodniowym urlopie będzie walczył o 62. tytuł w karierze.

Serb ostatni czas spędził z rodziną. Był to zasłużony odpoczynek po zdobyciu 11. triumfu wielkoszlemowego. Teraz król z Australii wraca w tym samym stylu, który prezentował przed przerwą.

W Dubaju Dżoković wygrał już mecz pierwszej rundy, w którym spotkał się z Tommym Robredo. Pojedynek ten nie był wymagający dla lidera światowego rankingu. Pokonanie Hiszpana zajęło 28-latkowi jedynie 66 minut, konfrontacja zakończona została rezultatem 6:1, 6:2.

Oczywiście to był mój pierwszy mecz od trzech tygodni, na nowych warunkach, więc nie wiedziałem, jak zacznę i czy będę w stanie wyegzekwować plan jaki założyłem przed meczem – powiedział zwycięski Dżoković. – Na szczeście wszystko dobrze poszło – przyznał Serb.

Tenisiście z Belgradu brakuje teraz jedynie jednego zwycięstwa do celebrowania jubileuszu 700. wygranych meczów w karierze. – Każdy taki kamień milowy jest bardzo ważny – powiedział w tym kontekście lider rankingu. – Chciałbym świętować ten rekord już w tym turnieju, ale oczywiście to nie wpłynie na moje przygotowania do następnego meczu – zadeklarował Dżoković. Na drodze do szczególnego rezultatu stoi Malek Jaziri, który spotka się z Dżokoviciem w następnej rundzie.

Pierwszego dnia zawodów triumfy odnieśli również Hyeon Chung oraz Vasek Pospisil. Koreańczyk pokonał wyżej notowanego Andreasa Seppiego, 6:3, 6:4. Drugi z wymienionych tenisistów, Kanadyjczyk, uporał się z Francuzem Lucasem Pouille, 6:3, 5:7, 6:4, i tym samym odniósł dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Najdłuższy mecz pierwszej rundy rozegrali jak na razie Guillermo Garcia-Lopez oraz Feliciano Lopez. Dwaj Hiszpanie spędzili na korcie godzinę i 55 minut, lepszy okazał się być rozstawiony z „szóstką”, starszy o 2 lata, 34-letni Lopez.

Novak Dżoković (Serbia, 1) – Tommy Robredo (Hiszpania) 6:1, 6:2
Marcos Baghdatis (Cypr) – Viktor Troicki (Serbia, 5) 7:6(2), 6:2
Feliciano Lopez (Hiszpania, 6) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:1, 4:6, 6:4
Hyeon Chung (Korea Południowa) – Andreas Seppi (Włochy) 6:3, 6:4
Malek Jaziri (Tunezja) – Michaił Jużny (Rosja, Q) 6:4, 6:1
Vasek Pospisil (Kanada) – Lucas Pouille (Francja, Q) 6:3, 5:7, 6:4