Delray Beach: Querrey mistrzem turnieju

/ Jacek Kułakowski , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

W amerykańskim finale Sam Querrey okazał się lepszy od rodaka Rajeeva Rama, wygrywając 6:4, 7:6(6). To ósmy tytuł w karierze dla tego tenisisty. Za zwycięstwo 28-latek otrzyma 250 punktów do rankingu i 86 950 dolarów.

Bez wątpienia notowany obecnie na 61. miejscu w rankingu zawodnik był faworytem do zdobycia pucharu. W końcowym triumfie pomogło mu pokonanie w półfinale Juana Martina Del Potro, jak również sam Rajeev Ram, który wyeliminował z turnieju Grigora Dimitrowa.

Konfrontacja dwóch Amerykanów mogła trwać dłużej, niż ostateczne 87 minut. Szansy na przedłużenie meczu nie wykorzystał mający hinduskie korzenie Ram, który nie wygrał punktu przy piłce setowej w drugim secie. Mimo to, 31-latek może dobrze wspominać występ na Florydzie. Przypomnijmy, że oprócz Bułgara, Amerykanin pokonał w imprezie również rozstawionego z numerem drugim Bernarda Tomica.

Byliśmy dziś obaj trochę nerwowi – przyznał po meczu Querrey. – Czasami jednak jest lepiej, gdy nie wygrywa się przy topowej formie, ponieważ wiadomo, że ma się jeszcze w zanadrzu wyższy bieg. W zeszłym roku grałem dwa finały i oba przegrałem. Dobrze być ponownie na szczycie.

28-letni Querrey rozegrał w karierze już 15 meczów finałowych. Dzięki najświeższemu zwycięstwu poprawił bilans takich spotkań na 8-7. Urodzony w San Francisco tenisista zanotował pierwszy triumf w turnieju od roku 2012 i wygranej w Los Angeles.

Finał singla:
Sam Querrey (USA) – Rajeev Ram (USA) 6:4, 7:6(6)

Finał debla:
O. Marach, F. Martin (Austria, Francja) – B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) 3:6, 7:6(7), 13-11