Delray Beach: Del Potro nie zwalnia tempa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Juan Martin Del Potro wygrał z rozstawionym z numerem pięć Jeremy Chardym 6:2, 6:3 i w imponującym stylu awansował do półfinału turnieju w Delray Beach. O awans do finału Argentyńczyk zagra z Samem Querreyem.

Mało kto mógł się spodziewać, że po blisko rocznej przerwie w rywalizacji, Del Potro będzie imponował taką skutecznością. 27-letni Argentyńczyk wygrał trzeci mecz bez straty seta. O ile w pierwszych dwóch rundach ogrywał rywali spoza czołowej sześćdziesiątki rankingu, o tyle w ćwierćfinale zaimponował skutecznością w konfrontacji z trzydziestym na świecie Chardym.

Spotkanie trwało 80 minut, a Del Potro wykorzystał cztery z aż czternastu okazji na przełamanie. Był to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami i drugie zwycięstwo Argentyńczyka.

Zaskoczyłem sam siebie tym jak dobry tenis gram – przyznał mistrz US Open z 2009 roku. – Cały czas pracuję, żeby wrócić do mojego optymalnego poziomu. Na nowo cieszy mnie jednak granie w tenisa. Jestem bardzo szczęśliwy, że miałem możliwość rozegrania kolejnego spotkania. Bardzo miło jest znów wyjść na kort i mieć naokoło kibiców, którzy cię wspierają.

O awans do finału Delray Beach Open tenisista z Tandil zagra z faworytem gospodarzy, Samem Querreyem. Amerykanin pokonał w ćwierćfinale niżej notowanego rodaka – Tima Smyczka 6:7(1), 7:6(4), 6:4.

Najwyżej klasyfikowanym tenisistą w gronie półfinalistów jest Grigor Dmitrow. Rozstawiony z numerem cztery Bułgar wygrał z Adrianem Mannarino 6:4, 7:5. W drugiej partii Francu nie wykorzystał serwisu przy stanie 5:4.

Rywalem Grigora Dimitrow w półfinale będzie Rajeev Ram. Reprezentant gospodarzy ograł Benjamina Beckera 3:6, 6:4, 6:3. Pochodzący z Denwer tenisista po raz pierwszy w sezonie wystąpi w tej fazie turnieju ATP.