Będzie rewanż za półfinał Australia Open

/ Michał Jaśniewicz , źródło: pacificlifeopen.com/atptour.com, foto: pacificlifeopen.com

W piątym dniu rywalizacji mężczyzn w Indian Wells doszło do prawdziwego tenisowego thrillera. Rozstawiony z piątką David Ferrer przegrał po trzech tie-breakach z Koreańczykiem Hyung-Taik Lee. Z turniejem pożegnał się także Marcos Baghdatis (nr 18), którego Stanislas Wawrinka pokonał 6:3, 6:7(1), 6:0. Bardzo wysoką formę zaprezentowali zaś obrońca tytułu Rafael Nadal oraz tegoroczny mistrz Australian Open Novak Djokovic.

Jeden z bohaterów ubiegłego sezonu, David Ferrer w tym roku nie może odnaleźć swojej optymalnej formy. Najlepszymi wynikami Hiszpana są jak na razie ćwierćfinały Australian Open, w Dubaju oraz w Auckland. W Indian Wells tego etapu rozgrywek jednak nie osiągnie, gdyż w trzeciej rundzie został zatrzymany przez Hyung-Taik Lee. Koreańczyk po dwóch godzinach i pięćdziesięciu minutach niezwykle zaciętej rywalizacji zwyciężył 7:6(5), 6:7(5), 7:6(3). Urodzony w Hoingsung tenisista w swoim trzydziestym meczu z tenisistą z czołowej dziesiątki rankingu odniósł piąte zwycięstwo.

W czwartej rundzie Hyung-Taik Lee zmierzy się ze Stanislasem Wawrinką. Szwajcar prezentuje w Kalifornii znakomitą formę, w drugiej rundzie pokonał rozstawionego z dziesiątką Tomasa Berdycha, a wczoraj wyeliminował numer osiemnaście imprezy, Marcosa Bahgdatisa.

Bardzo pewne zwycięstwo odniósł w trzeciej rundzie Rafael Nadal, pokonując, startującym z „dziką kartą”, Donalda Younga. Obrońca tytułu potrafił uwidoczni wszystkie tenisowe niedoskonałości nadziej amerykańskiego tenisa, wygrywając w godzinę i dwadzieścia dwie minuty 6:1: 6:3. W czwartej rundzie dojdzie do ekscytująco zapowiadającej się rywalizacji Rafaela Nadala z Jo-Wilfriedem Tsongą, która ma być oczywiście rewanżem za tegoroczny półfinał Australian Open, w którym Francuz wygrał trzech setach.

Wczoraj Tsonga pokonał swojego rodaka Paula-Henri Mathieu 7:6(5), 6:4. Spotkanie to było bardzo wyrównane, jednak w najważniejszych momentach zawodnik ze Strasbourga nie wytrzymywał nerwowo. Najpierw w tie-breaku przy stanie 5:6 Mathieu przegrał swoją akcję serwisową, a w drugim secie nie zdołał utrzymać własnego podania w dziesiątym gemie.

Spodziewanych emocji nie przyniosła konfrontacja Novaka Djokovica z Philippem Kohlschreiber. Rozstawiony z trójką Serb zwyciężył w sześćdziesiąt dziewięć minut, oddając utalentowanemu Niemcowi raptem pięć gemów. O ćwierćfinał „Nole” zagra z Guillermo Canaem. Argentyńczyk pokonał wczoraj swojego rodaka Juana Monaco 6:3, 6:7(1), 6:2.

Wyniki III rundy:
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Donald Young (USA, WC) 6:1, 6:3
Philippe Kohlschreiber (Niemcy, 27) – Novak Djokovic (Serbia, 3)
Hyung-Taik Lee (Korea) – David Ferrer (Hiszpania, 5) 7:6(5), 6:7(5), 7:6(3)
Richard Gasquet (Francja, 8) – Juan Ignaci Chela (Argentyna, 28) 6:2, 6:1
James Blake (USA, 9) – Carlos Moya (Hiszpania, 19) 6:3, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 17) – Paul-Henri Mathieu (Francja, 14) 7:6(5), 6:4
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) – Marcos Baghdatis (Cypr, 18) 6:3, 6:7(1), 6:0
Guillermo Canas (Argentyna, 16) – Juan Monaco (Argentyna, 21) 6:3, 6:7(1), 6:2

Zobacz komplet wyników piątego dnia turnieju mężczyzn Pacific Life Open w Indian Wells