Sydney: Tomic i Dimitrow w ćwierćfinałach

/ Jacek Kułakowski , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Tenisiści rozstawieni z numerami 1 i 4 zameldowali się w 1/4 finału Appia International Sydney.

17. w rankingu Tomic stara się w najstarszym turnieju Australii o trzeci w ciągu czterech lat finał. W meczu drugiej rundy z Jordanem Thompsonem stracił tylko 8 punktów przy własnym podaniu. Pojedynek dwóch Australijczyków trwał zaledwie 50 minut. Występujący z dziką kartą 21-letni Thompson, nie dał rady starszemu o 2 lata koledze, i przegrał ostatecznie 2:6, 2:6.

Byłem bardzo solidny – mówił po meczu Tomic. – Bardzo dobrze czułem grę od pierwszych gemów meczu. Mój tenis jest solidny, tak jak w zeszłym tygodniu. Pewność gry wraca mi ze wraz wspomnieniami, a w Sydney zdobyłem swój pierwszy tytuł ATP.

Dobrą grę w sezonie 2016 kontynuuje również Grigor Dimitrow. W meczu trzeciego dnia turnieju pokonał on Urugwajczyka Pablo Cuevasa 7:6(2), 6:4. Mimo niełatwego meczu (pierwsza partia trwała aż 51 minut), Bułgar potrafił zachować spokój w najważniejszych momentach. 24-latek osiągnął drugi z rzędu ćwierćfinał, w zeszłym tygodniu w Brisbane uległ Rogerowi Federerowi w trzech setach.

W turnieju nie zobaczymy już innego rozstawionego tenisisty, Dominika Thiema. Występujący z „dwójką” Austriak był zmuszony poddać mecz z powodu kontuzji prawej stopy. Tym samym do następnej rundy awansuje Luksemburczyk Gilles Muller. Obecnie 38. w rankingu zawodnik mógłby znaleźć się już na pozycji 34., gdyby udało mu się w Sydney sięgnąć po tytuł.

Wśród pozostałych tenisistów, którzy wygrali spotkania drugiej rundy, są między innymi nr 3 Viktor Troicki, nr 6 Jeremy Chardy i nr 8 Ołeksandr Dołgopolow.

Bernard Tomic (Australia, 1) – Jordan Thompson (Australia) 6:2, 6:2
Gilles Muller (Luksemburg) – Dominik Thiem (Austria, 2) 7:6(2), 2:2 (krecz)

Ćwierćfinały debla:
Ł. Kubot, M. Matkowski (Polska) – M. Melo, D. Nestor (Brazylia, Kanada,3) 6:4, 6:3
T. Bellucci, L. Mayer (Brazylia, Argentyna) – J. Erlich, C. Fleming (Izrael, Wlk. Bryt.) 7:6(0), 4:6, 10-6