Sydney: zmęczony Czorić odpada w pierwszej rundzie

/ Jacek Kułakowski , źródło: apiainternational.com.au/własne, foto: AFP

Finalista zeszłotygodniowych rozgrywek w Chennai, Borna Czorić, przegrał pojedynek pierwszej rundy z Gilles’em Mullerem 1:6, 4:6, w zaledwie 57 minut.

Korty Appia International Sydney sprzyjają pochodzącemu z Luksemburga Gilles’owi Mullerowi. Leworęczny tenisista osiągnął tu w zeszłym sezonie półfinał, w tym roku również zapowiada walkę o dobry wynik.

Lubię tu grać – powiedział organizatorom turnieju. – Warunki są bardzo dobre. Korty są całkiem szybkie, więc i piłki szybko się odbijają. To wszystko pasuje do mojego stylu gry i mi wiele pomaga.

W pierwszym meczu Luksemburczyk rozbił nastoletniego Chorwata Bornę Czoricia. Najmłodszy zawodnik pierwszej pięćdziesiątki rankingu, który jeszcze w sobotę grał w finale turnieju w Indiach, miał duże problemy, aby przystosować się do warunków panujących na korcie. Szczególnie uciążliwy był silnie wiejący wiatr.

Muller wygrał pierwszego seta z Chorwatem w błyskawiczne 19 minut. W drugim secie również dominował. Po 57 minutach gry spotkanie zakończył precyzyjnym skrótem z półwoleja.

Numer 38 ATP rozegra teraz pojedynek o awans do ćwierćfinału z turniejową „dwójką”, Dominikiem Thiemem, który w pierwszej rundzie miał wolny los.

Wśród innych tenisistów, którzy wywalczyli zwycięstwo drugiego dnia turnieju, jest Ołeksandr Dołgopolow. Ukrainiec w zeszłym tygodniu w Perth reprezentował kraj w finale Pucharu Hopmana, a teraz w Sydney okazał się lepszy od Brazylijczyka Thomaza Bellucciego, wygrywając 6:1, 6:4. Awansował też rozstawiony z numerem szóstym Jeremy Chardy, odnosząc pewne zwycięstwo 6:2, 6:3 nad Michaiłem Kukuszkinem.

Jeremy Chardy (Francja, 6) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:2, 6:3
Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) – Leonardo Mayer (Argentyna, 7) 6:4, 6:3
Ołeksandr Dołgopolow (Ukraina, 8) – Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:1, 6:4
Federico Delbonis (Argentyna) – Sam Groth (Australia) 7:6(4), 7:6(5)
James Duckworth (Australia) – Inigo Cervantes (Hiszpania) 6:3, 6:2
Nicolas Mahut (Francja, Q) – Adrian Mannarino (Francja) 6:4, 7:5
Gilles Muller (Luksemburg) – Borna Czorić (Chorwacja) 6:1, 6:4

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, M. Matkowski (Polska) – M. Lopez, A. Seppi (Hiszpania, Włochy) 6:3, 7:5
M. Reid, J. Thompson (Australia) – J.-J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 1) 4:6, 7:6(9), 10-4
J. Erlich, C. Fleming (Izrael, Wlk. Brytania) – B. Bryan, M. Bryan (USA, 2) 7:5, 7:5
J. Murray, B. Soares (Wlk. Brytania, Brazylia) – J. Duckworth, J. Millman 6:4, 5:7, 11-9